Wielki przetarg Totalizatora Sportowego

Jak informuje portal money.pl, Totalizator Sportowy szuka dostawcy technologii służącej do obsługi sprzedaży gier liczbowych i loterii pieniężnych.

System ten ma obejmować zarówno aktywność Totalizatora Sportowego w kolekturach naziemnych, jak i również w sieci internet. Poprzedni taki przetarg miał miejsce aż 10 lat, a aktualna umowa ze spółką IGT kończy się w listopadzie 2021 roku.

Firma z państwowym kapitałem zamierza także kupić nowe terminale loteryjne, aplikacje wspierające a także inne wyposażenie wspomagające sprzedaż. Jest to o tyle istotny krok dla operatora, gdyż przesądzi o dalszym, stopniowym rozwoju firmy w najbliższych latach. Tym bardziej, że planowana inwestycja związana jest z najważniejszym segmentem, w którym spółka funkcjonuje, czyli gry liczbowe i loterie.

Totalizator Sportowy zamierza wymienić technologię wspierającą sprzedaż gier i loterii LOTTO we wszystkich kanałach sprzedaży na sprzęt i systemy najnowszej generacji. Operator chce także otworzyć się na przetwarzanie w chmurze, a także uprościć graczom dostęp do gier wykorzystując rozwiązania mobilne, także w kolekturach naziemnych. Dodatkowo Totalizator Sportowy chce usprawnić procesy, oraz znacznie sprawniej wprowadzać na rynek nowe produkty i usługi.

Celem Totalizatora Sportowego w postępowaniu przetargowym jest pozyskanie jak najwyższej jakości oprogramowania. Operator szuka dostawcy technologii służącej do obsługi sprzedaży gier liczbowych i loterii pieniężnych. Państwowy operator ma bardzo silną pozycję nie tylko na polskim rynku, ale również na europejskim rynku gier. Dlatego w przetargu wystartują wszyscy najważniejsi dostawcy tego typu rozwiązań.

Biorąc zatem pod uwagę rangę przetargu, Totalizator Sportowy musiał postawić bardzo wysokie wymagania podmiotom, które będą mogły wziąć w nim udział.

Nowy system powinien umożliwić Totalizatorowi płynne wprowadzanie nowych produktów, innowacyjnych rozwiązań itd. Powinna także cechować go także możliwość bezproblemowej implementacji produktów i usług zewnętrznych dostawców.

Totalizator już od pewnego czasu stawia na innowacyjność starając się urozmaicać i ulepszać swoją ofertę, jednocześnie chce w dużo mniejszym stopniu być zależny od dostawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.