Wielka transakcja na rynku bukmacherskim

Fortuna

Fortuna Entertainment Group, Hattrick Sports Group LLC i inni akcjonariusze oraz posiadacze świadectw udziałowych zawarli umowę, na mocy której Fortuna przejmie 100 proc. udziałów w Hattrick Sports Group Ltd. za maksymalnie 135 mln euro, podała Fortuna.

Fortuna Entertainment Group zapłaci pierwszą transzę ceny w wysokości 85 mln euro, która zostanie sfinansowana głównie przez kredyty bankowe. W odniesieniu do kolejnych transz uzgodniono mechanizm spłaty z zysków w oparciu o przyszłe wyniki finansowe Hattrick Sports Group, co może oznaczać zapłatę dodatkowej kwoty nieprzekraczającej 50 mln euro, podano w komunikacie.

[numblock num=”” style=”3″]Przejęcie Hattrick Sports Group to kamień milowy w planach Fortuna Entertainment Group zmierzających do objęcia pozycji lidera wśród licencjonowanych operatorów wielokanałowych zakładów i gier sportowych w Europie Środkowej i Wschodniej, a także potwierdzenie naszej strategii tworzenia wartości. Chcemy zachować na rumuńskim rynku marki Fortuna i Casa Pariurilor oraz PSK i Hattrick w Chorwacji. Na poziomie regionalnym będziemy łączyć to, co w obu spółkach najlepsze tak, byśmy mogli proponować coraz ciekawsze rozwiązania naszym klientom, coraz lepsze możliwości naszym pracownikom i kontrahentom, zwiększając wartość dla naszych akcjonariuszy – powiedział dyrektor generalny Fortuny Per Widerström, cytowany w komunikacie.[/numblock]

Transakcja podlega warunkom zawieszającym, w tym uzyskaniu zgody urzędów ochrony konkurencji oraz akcjonariuszy Fortuny. Powinna zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2017 r.

Hattrick Sports Group jest właścicielem operatora zakładów w Rumunii (Casa Pariurilor), operatora w Chorwacji (PSK) oraz partnerem w joint venture Luckia działającym w Hiszpanii.

Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Źródło: Komunikat FEG

1 thought on “Wielka transakcja na rynku bukmacherskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.