Większość Ukraińców sprzeciwia się legalizacji hazardu

Według większości ankiet przeprowadzonych przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KIIS) w dniach 1–12 grudnia w ramach regularnego, wielokierunkowego badania populacji KIIS Omnibus, większość obywateli Ukrainy nie popiera legalizacji hazardu w tym kraju.

Na pytanie „Czy popierasz legalizację biznesu hazardowego?” 56 procent respondentów stwierdziło, że nie popiera go w pełni. Kolejne 19 procent respondentów popiera legalizację hazardu, ale pod warunkiem utworzenia specjalnych stref hazardu lub lokalizacji. Tylko 18 procent respondentów w pełni popiera legalizację hazardu.

Jednocześnie pytano respondentów, jakie gry można zalegalizować na Ukrainie. Prawie połowa respondentów (49.7 procent) uważa, że ​​mogą to być loterie, 22.1 procent – zakłady bukmacherskie, 18.7 procent – kasyna, 9.5 procent – kasyna online, 6.9 procent – hazard z kartami. Około 37 procent stwierdziło, że na Ukrainie nie powinno się zalegalizować żadnego hazardu.

Według wyników badania 52 procent mieszkańców Ukrainy negatywnie reaguje na fakt, że prezydent Wołodymyr Zeleński aprobuje legalizację hazardu. 35 procent respondentów pozytywnie odnosi się do tej inicjatywy prezydenta. 62 procent respondentów wie, że w Radzie Najwyższej rozważane są różne rachunki za legalizację hazardu.

Badanie przeprowadzono w 110 zaludnionych miejscach (PSU) we wszystkich regionach Ukrainy, z wyjątkiem Krymu i niekontrolowanych rejonów Doniecka i Ługańska. Podczas fazy terenowej zebrano 2043 kwestionariusze. Błąd statystyczny próbki nie przekraczał 3.3 procent dla wskaźników zbliżonych do 50 procent, 2.8 procent dla wskaźników bliskich 25 procent, 2.0 procent dla wskaźników bliskich 12 procent, i 1.4 procent dla wskaźników zbliżonych do 5 procent.

Czy To wymaga komentarza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.