Walka New Jersey o zakłady sportowe

Senator stanu New Jersey, Ray Lesniak zdobył przychylność Sądu Apelacyjnego USA by ponownie rozpatrzył swoją wcześniejszą decyzję, odnośnie zawierania zakładów sportowych w tym stanie.

Sąd Apelacyjny USA Trzeciej Instancji zgodził się na ponowne rozpatrzenie sprawy zakładów sportowych w stanie New Jersey w mniej niż dwa miesiące po tym jak jego dwóch Sędziów podtrzymało swoje wcześniejsze orzeczenie, nie pozwalające na legalne zawieranie zakładów.

W imieniu Gubernatora New Jersey Chrisa Christie, poproszono Sąd o ponowne rozpatrzenie sprawy. W środę (14.10.2015), wniosek został zatwierdzony przez większość sędziów, którzy podjęli się ponownego rozpatrzenia. Sąd w swoim oświadczeniu powiedział że, wyrok z dnia 25 sierpnia 2015 zostaje unieważniony.

„Skaczę z radości,” powiedział Lesniak w Washington Post w odniesieniu do wyniku ponownego rozpoznania. „Proponuję wszystkim rezerwować pokoje w Atlantic City na Super Bowl, ponieważ powinniśmy wtedy, mieć już zakłady sportowe.”

Senator Stanu Ray Lesniak w dużej mierze był odpowiedzialny za wprowadzenie hazardu internetowego w New Jersey. Wieloletni polityk jest faworytem do zastąpienia Christie, po zakończeniu jego kadencji.

Co prawda wyrok sądu uchyla federalne zakazy dotyczące zakładów sportowych, ale mieszkańcy nadal nie mają możliwości obstawiania, w wyniku pozwu złożonego przez NFL, NBA, MLB, NHL i NCAA w zeszłym roku, gdzie Sędzia orzekł na korzyść lig sportowych, a sąd okręgowy podtrzymał wyrok.