W Szanghaju rozpoczyna się budowa areny e-sportowej o wartości 898 mln USD

Obiekt zajmie 500 000 metrów kwadratowych i jest zaprojektowany jako miejsce, w którym zespoły i firmy mogą rywalizować. Całość zabudowy obiektu będzie miała również wybudowany hotel, a całość ma zostać otwarte w 2024 roku.

Szanghaj rozpoczął budowę Międzynarodowego Nowego Centrum Kultury i Kreatywnego E-sportu w Szanghaju, głównego centrum wydarzeń e-sportowych o powierzchni 5,8 miliarda juanów (898,2 miliona dolarów), które będzie zajmować 500000 metrów kwadratowych, ponieważ miasto wydaje się być globalnym e- centrum sportowe.

W zeszłym roku miasto było gospodarzem Mistrzostw Świata „League of Legends”, jednego z największych wydarzeń w kalendarzu e-sportu, donosi CNBC.

Miejsce ma być ośrodkiem, w którym mogą znajdować się zespoły e-sportowe i firmy, a do tego zostanie dołączony hotel.

E-sport nadal szybko się rozwija i według szacunków firmy badawczej Newzoo, zajmującej się badaniami rynku gier, szacuje się, że w 2020 roku wygenerował 1,1 miliarda dolarów na całym świecie. Według Newzoo, Chiny są największym rynkiem e-sportu na świecie.

Tymczasem 70% z 720 milionów graczy w Chinach uprawia e-sport, według innej firmy badawczej Niko Partners. Rynek ma więc duży potencjał.

SuperGen, chińska firma macierzysta zespołu e-sportowego Edward Gaming, jest głównym sponsorem kompleksu w Szanghaju.

Według lokalnych mediów centrum e-sportowe ma zostać otwarte w 2024 roku.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *