Unibet stawia warunki Holendrom

Firma bukmacherska Unibet poinformowała, że zostanie głównym sponsorem Holenderskiej Federacji Kolarskiej (KNWU). Zastrzegła jednak, że 4-letnia umowa o wartości 7 milionów euro będzie realizowana jedynie w przypadku, gdy holenderski rząd utrzyma planowaną stawkę podatkową na poziomie 20% GGR. Nowe informacje wskazują na chęć zwiększenia podatku przez holenderskich parlamentarzystów do 29% co wywołało szereg protestów ze strony firm bukmacherskich. Według przedstawicieli Unibetu przy takiej stawce niemożliwe jest przeznaczanie środków finansowych na sponsoring.

Prezes KNWU Marcel Wintels zaapelował do holenderskich polityków, by przy tworzeniu regulacji wzięli pod uwagę interesy krajowego sportu. Natychmiastowej odpowiedzi udzielili przedstawiciele krajowego monopolisty De Lotto, którzy oskarżyli KNWU o bycie podmiotem lobbingowym zagranicznego bukmachera. Firma sponsorująca wiele grup kolarskich w swoim oświadczeniu zaapelowała do holenderskich organizacji sportowych o niepodpisywanie umów sponsorskich z zagranicznymi podmiotami.

Długo nie trzeba było również czekać na reakcję holenderskich parlamentarzystów, którzy uznali, że w chwili obecnej nie ma szans na niższe podatki w tym obszarze.

Unibet obecnie nie jest podmiotem, z którego usług mogą korzystać holenderscy gracze. Krajowy regulator nakazał zawieszenie wszystkich witryn skierowanych do użytkowników z Holandii do czasu prawnego uregulowania rynku i uzyskania miejscowej licencji. Zakazana jest również reklama usług hazardowych, dlatego podczas środowej konferencji zamiast loga Unibet pojawiły się zielone kulki będące nieodłącznym elementem graficznym firmy, jednak bez liter.

Źródlo: calvinayre.com

 

About Author

1 thoughts on “Unibet stawia warunki Holendrom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *