Unibet publikuje raport za rok 2015

Unibet Group, jeden z największych operatorów gier hazardowych w Europie opublikował wyniki za rok 2015. Według danych zawartych w raporcie firma posiada około 13,5 mln użytkowników korzystających z oferty.

Korzystnie wyglądają wyniki finansowe spółki. Od roku 2012 regularnie wzrastają zyski z wygranych brutto. W roku 2015 kwota ta wyniosła 354,1 mln GBP (wzrost o 13% w stosunku do roku 2014). Tendencje wzrostowe (o 21%) zauważalne są także w przypadku zakładów sportowych.

unibet1

unibet2

Podział geograficzny wyraźnie wskazuje na skupienie się na Skandynawii oraz Europie Zachodniej. Rynki te stanowią w sumie prawie 90% przychodów spółki. Centralna, Wschodnia i Południowa Europa ma udział jedynie 8%.

48% przychodu jest generowane przez gry kasynowe, o 2% mniej przez zakłady sportowe. Zaskakująco niski jest udział pokera, który wynosi jedynie 2%.

unibet3

Unibet Group ma coraz większy udział w europejskim rynku hazardu online. Według danych zawartych w raporcie obecnie stanowi ponad trzy procent tej branży. Tak dobre wyniki spółka zawdzięcza przede wszystkim wysokiej pozycji na rynku brytyjskim, duńskim i belgijskim, które w ostatnich latach były przedmiotem nowych regulacji prawnych. Unibet planuje również aktywnie działać na rynku francuskim i rumuńskim, na którym prognozuje się znaczne wzrosty w najbliższym czasie.

Pełny raport Unibet Group znajdziecie pod podanym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.