Trudna pierwsza połowa roku dla Betsson

Pierwsze sześć miesięcy to okres, w którym Betsson AB musiał zmagać się z wieloma przeszkodami. Przychody grupy wzrosły do 1,93 mld koron szwedzkich (1,7 mld w 2015 roku), ale wyniki finansowe spółki zostały uszczuplone wskutek niekorzystnych wahań kursowych oraz niższych marż operacyjnych.

Odzwierciedla się to na pozycji przychodów operacyjnych, które są niższe niż przed rokiem (spadek z 451 mln do 408 mln SEK). Niekorzystne tendencje zauważalne są również w przypadku zysku (z 425 mln SEK na 380 mln SEK).

Rok 2016 to także okres wycofania się z kilku rynków europejskich z uwagi na wprowadzenie restrykcyjnych uregulowań prawnych. Wyniki z drugiego kwartału skomentował Ulrik Bengtsson, CEO Betsson AB:

„Wiele czynników sprawiło, że ten okres był dla nas niekorzystny. Wpłynęły na to aspekty przeliczników walutowych, niższe niż zakładane marże na zakładach sportowych oraz niższe przychody na niektórych rynkach europejskich, często w wyniku zmian w przepisach prawnych. W ostatnich miesiącach podjęliśmy jednak szereg działań mających na celu zwiększenie zysków spółki w przyszłości.

Poszerzyliśmy ofertę w obszarze zakładów sportowych i kasyna, wprowadziliśmy także nowe produkty dla graczy. Działania te będą miały pozytywny wpływ na kolejne kwartały, co można zauważyć już w tej chwili, ponieważ trzeci kwartał pod względem przychodów rozpoczęliśmy znacznie wyżej niż poprzedni.”

Źródło: SBCNews.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.