Totolotek zmienia właściciela?

Wszystko wskazuje na to, że nowym właścicielem Totolotka zostanie Entain Group, jedna z największych firm z branży hazardowej na świecie. Totolotek to jeden z najstarszych bukmacherów obecnych na polskim rynku.

Entain Group to notowana na londyńskiej giełdzie spółka, do której należą takie marki jak bwin, Sportingbet czy Ladbrokes.

Informację o przejęciu Totolotka przez Entain Group ujawnił Rob Wood, dyrektor finansowy Entain Group w trakcie prezentacji raportu finansowego spółki za rok 2021. – Rok 2021 był pracowity dla działu M&A. Zrealizowaliśmy też trzy trasakcje w 2022 roku, w tym przejęcie Klondaika by wzmocnić naszą pozycję na Łotwie oraz Totolotka, który “przenosi nas” do Polski – powiedział Wood. Dodał również, że ta transakcja oznacza dla Entain Group więcej niż tylko przejęcie licencji Totolotka, ale pociągnie za sobą też pojawienie się marki bwin w Polsce.

Co ciekawe, bwin to bukmacher bardzo dobrze znany polskim graczom, gdyż marka ta była w przeszłości obecna w Polsce. Bwin w latach 2006-2009 był nawet jednym ze sponsorów Legii Warszawa. Operator ten wycofał się z polskiego rynku po wprowadzeniu tzw. ustawy hazardowej (podobnie jak Sportingbet i Ladbrokes, którzy również znajdują się w “portfolio” Entain Group).

Totolotek to jeden z najdłużej działających bukmacherów w Polsce. Firma przyjmuje zakłady od 1992 roku, a znana była głównie z rozbudowanej sieci punktów stacjonarnych, które ostatecznie zamknięto na początku 2021 roku. W marcu 2019 spółka Totolotek SA została przejęta przez niemiecką grupę Gauselmann, która kupiła udziały od greckiego Intralotu.

Entain Group to jedna z największych firm z branży hazardowej na świecie, która działa na 31 regulowanych rynkach, a zatrudnia ponad 25 000 pracowników. Spółka jest notowana na giełdzie w Londynie. W 2021 roku przyjęła zakłady o wartości 14.2 mld funtów i osiągnęła zysk operacyjny na poziomie 484 mln funtów.

Źródło: goal.pl

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *