Totolotek S.A. nie będzie przyjmować zakładów w punktach stacjonarnych

Totolotek

Z dniem 31 marca br. bukmacher Totolotek S.A. przestanie przyjmować zakłady w punktach naziemnych. Pandemia koronawirusa spowodowała, że klienci coraz częściej korzystają z dostępu do usług online zamiast tradycyjnych punktów handlowych. Trend ten wpłynął na decyzję o zamknięciu wszystkich 116 punktów stacjonarnych. Klienci będą mogli korzystać z oferty online bukmachera – na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej. W związku z tym spółka zamierza przeprowadzić także program zwolnień grupowych, który obejmie łącznie około 150 osób w całym kraju. Pracownicy otrzymają wsparcie w zakresie poszukiwania nowego zatrudnienia (program outplacementu).

Sytuacja na rynku bukmacherskim w Europie

W całej Europie firmy bukmacherskie od blisko roku odczuwają skutki pandemii – czasowe zamykanie punktów przyjmowania zakładów, konieczność funkcjonowania w rygorach bezpieczeństwa sanitarnego oraz spadku liczby klientów korzystających z stacjonarnych punktów przyjmowania zakładów. Eksperci branży przewidują, że trend przechodzenia klientów do korzystania z usług firm bukmacherskich online będzie trwały i nawet po zakończeniu pandemii to ten kanał będzie odgrywał coraz istotniejszą rolę. Decyzja Grupy do której należy Totolotek S.A. o zakończeniu przyjmowania zakładów w punktach stacjonarnych z dniem 31 marca br. wiąże się z koniecznością redukcji kosztów działalności oraz zmianami funkcjonowania modeli biznesowych w branży.

Konsekwencją zaprzestania przyjmowania zakładów będzie docelowo zamknięcie stacjonarnych punktów sprzedaży oraz rozwiązanie umów z ajentami i właścicielami, od których wynajmowane są powierzchnie. Klienci będą mieli czas na wypłatę kuponów zawartych w punktach stacjonarnych w ciągu 90 dni od ich rozstrzygnięcia, zgodnie z regulaminem przyjmowania zakładów.

Oferta bukmachera dostępna online

Oferta zakładów bukmacherskich dostępna jest online – przez stronę internetową oraz aplikację mobilną. Firma oferuje zakłady bukmacherskie online od 2013 roku i stale rozbudowywała w tym czasie bazę klientów.

Rozpoczęcie programu zwolnień grupowych

Zakończenie obsługi klientów w punktach stacjonarnych wiązać się będzie z koniecznością przeprowadzenia programu zwolnień grupowych w spółce. Rozpoczęły się formalne czynności z tym związane – między innymi wybór przedstawicieli pracowników, z którymi konsultowany będzie program.

Docelowo program może objąć około 150 osób na terenie całego kraju oraz w centrali spółki. W ramach tego procesu pracownicy otrzymają wsparcie i pomoc w zakresie poszukiwania nowej pracy w ramach specjalnego programu outplacementu. Zostaną wobec nich również uregulowane wszelkie zobowiązania ze strony spółki.

Więcej informacji na temat zmian w funkcjonowaniu zakładów bukmacherskich Totolotek, szczególnie w zakresie rozliczenia kuponów, klienci mogą uzyskać na stronie internetowej www.totolotek.pl oraz kontaktując się z biurem obsługi klienta czynnym między godziną 8:00 a 20:00 pod numerem: 22 321 03 40 lub +48 507 002 393 i +48 507 002 139.

Informacja o Totolotek S.A.:

Totolotek S.A. jest organizatorem zakładów wzajemnych w Polsce od 1992 roku. Działalność prowadzona jest w oparciu o „Ustawę o grach hazardowych” na podstawie zezwoleń i regulaminów gry przyznawanych przez Ministerstwo Finansów RP.  W 2013 r. Totolotek S.A. otrzymał licencję na przyjmowanie zakładów bukmacherskich w internecie. Od marca 2019 r. Totolotek S.A. należy do grupy Gauselmann AG, która działa na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *