Totolotek najstarszym legalnym bukmacherem w kraju
Nowelizacja ustawy hazardowej, która weszła w życie w 2017 roku, zaostrzyła przepisy dla nielegalnych podmiotów związanych z zakładami sportowych. Dzięki temu zyskał każdy legalny bukmacher, w tym także Totolotek.
na początku swojej działalności był znany jako Toto-mix. Początki tego bukmachera sięgają 1992 roku, co równie dobrze można uznać za zalążki zakładów sportowych w kraju, ponieważ opisywana firma była pierwszą z tej branży na polskim rynku. Nieprzerwanie od tego czasu, Totolotek to legalny bukmacher, który stosuje się do ustawodawstwa. Jeszcze na początku wieku nie było problemu z nielegalnymi podmiotami, ponieważ wtedy większość społeczeństwa nie posiadała stałego Internetu i gracze obstawiali tylko w punktach stacjonarnych. Dzisiaj to właśnie obszar online jest najszybciej rozwijającym się w świecie zakładów sportowych. Totolotek S.A. jako legalny bukmacher otrzymał pozwolenie na prowadzenie działalności w Internecie w 2013 roku.
Jednak rozwój Internetu pozwolił zagranicznym podmiotom na nielegalne oferowanie zakładów bukmacherskich. Nowelizacja ustawy hazardowej, która zaczęła obowiązywać w pełni od 2017 roku, sprawiła, że aktualnie czarny rynek w tej branży przestaje istnieć. Legalny bukmacher Totolotek dzięki temu coraz prężniej się rozwija, czego przejawem jest chociażby coraz większa ilość oferowanych zdarzeń sportowych.
Co oznacza fakt, że Totolotek to legalny bukmacher? Wszystkie zakłady bukmacherskie, które chcą funkcjonować na polskim rynku muszą posiadać licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Najstarsze zakłady sportowe od zawsze działały w Polsce według prawa i omawiana firma nigdy nie miała problemu z uzyskaniem pozwolenia na działalność w kraju nad Wisłą. Dodatkowo każdy legalny bukmacher musi między innymi mieć siedzibę na terenie Polski oraz oczywiście przestrzegać prawa. W tej ostatniej kwestii zawiera się między innymi obowiązkowe odprowadzanie 12% podatku od stawki każdego kuponu gracza. Co prawda Totolotek oferuje również promocję, w której zwalnia swoich użytkowników z tego obciążenia, jednak w praktyce wszystko jest oczywiście zgodnie z ustawą. Najstarszy legalny bukmacher po prostu bierze wspomniany podatek na swoje barki. Innym szczegółem, który musi spełniać każda witryna oferująca zakłady z pozwoleniem, to końcówka adresu domeny z.pl.
Obecnie pozwolenie na funkcjonowanie w naszym kraju w Internecie posiada osiem zakładów bukmacherskich.Poza legalnym bukmacherem Totolotkiem, licencję otrzymały jeszcze Fortuna, Milenium, STS, forBET, LVBet, ETOTO oraz TOTALbet. Granie u podmiotów nieposiadających odpowiedniego pozwolenia, które znajdują się w Rejestrze Domen Zakazanych, może dla gracza skutkować karą określoną w ustawie. Jednak blokowanie nielegalnych witryn związanych z hazardem spoczywa na barkach dostawców Internetu.
U każdego legalnego bukmachera można w ostatnich miesiącach zaobserwować rozwój. Patrząc na sam Totolotek, na pierwszy rzut oka widać kilka nowości na stronie Internetowej. Od drugiej połowy 2017 roku na ich portalu widnieje zakładka sporty wirtualne, co jest jednym z nowszych trendów w zakładach sportowych. Łatwo zaobserwować także powiększającą się ofertę nie tylko na zdarzenia przedmeczowe, rozszerzenia w obrębie danego wydarzenia, ale również zakładów na żywo. Dodatkowo Totolotek może pochwalić się totalizatorami Toto-mix oraz Toto-gol. Ten legalny bukmacher miał tego typu pozycje w ofercie jeszcze zanim zaczął funkcjonować w Internecie. Co ważniejsze, firma zwana niegdyś Toto-mix cały czas podąża za wszystkimi trendami, o czym może świadczyć chociażby aplikacja mobilna.Dla polskiego gracza ważna informacja to także fakt, że Totolotek jest legalnym bukmacherem.
Totolotek S.A. urządza zakłady wzajemne bukmacherskie oraz totalizatora sportowego za pośrednictwem sieci Internet na podstawie zezwolenia Ministra Finansów z dnia 20.06.2013 r. nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Hazard związany jest z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach hazardowych jest niezgodny z polskim prawem i karany. Zakaz gry dla osób poniżej 18 roku życia.
Zródło: rp.pl