Totalizator Sportowy z IGT

Totalizator Sportowy, podpisał kontrakt z konsorcjum, na którego czele stoi dotychczasowy partner International Game Technology (IGT).

Kontrakt, przyznany w drodze konkurencyjnej procedury przetargowej, przewiduje, że IGT dostarczy Totalizatorowi Sportowy odnowiony centralny system do obsługi gier liczbowych, a także interaktywną platformę i oprogramowanie wspierające biznes, zastępujące obecne systemy operatora.

Zastępuje ona istniejącą umowę – również zawartą z IGT i kończącą się w listopadzie tego roku – nową umową obowiązującą do grudnia 2028 roku  opcją przedłużenia o trzy lata.

Sprzęt w punktach sprzedaży zainstalowany w punktach Lotto będzie również stopniowo wymieniany, aby do końca 2023 roku wprowadzić całkowicie nową technologię.

Ponadto serwis Lotto.pl ma zostać odnowiony, a nowa funkcjonalność i zawartość mają zostać dodane od początku 2021 roku, co jest kolejnym etapowym podejściem do wymiany wszystkich obecnych elementów na nowe rozwiązania od dostawcy.

„Obecna umowa, która obowiązuje do końca listopada 2021 roku jest w zasadzie nieporównywalna z nową, którą właśnie podpisaliśmy” – wyjaśnił prezes zarządu Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik. „Wszystko się zmieniło; model współpracy, który teraz daje [Totalizatorowi Sportowemu] większą kontrolę, umowa handlowa z dostawcą oraz warunki jakości usług. ”

„Dostaniemy więcej usług i oprogramowania, a jednocześnie będziemy mieli większą swobodę w naszej codziennej działalności” – dodał Cieślik.

Wyjaśnił, że firmie trudno było zrealizować swoje ambicje ze starymi systemami, a nowe rozwiązania pomogą jej detalistom i partnerom biznesowym, a także zapewnią lepszą obsługę klientów w punktach sprzedaży.

„Cieszymy się, że IGT będzie miało możliwość dostarczenia najnowszych rozwiązań technologicznych i operacyjnych wspierających polskich graczy i zakłady loteryjne” – powiedział Wojciech Włodarczyk, prezes IGT Polska. „Z jednej strony będzie to kontynuacja naszej wieloletniej współpracy z Totalizatorem Sportowym, z drugiej jednak każde wdrożenie to nowe wyzwania, zupełnie inne wymagania sprzętowe i organizacyjne, którym wystarczy wieloletnie doświadczenie rynek loterii i rozbudowane centrum badawczo-rozwojowe, które mamy w Polsce.

„Zatrudniając blisko 300 osób w Warszawie, jesteśmy w stanie oddelegować do tego projektu naszych najlepszych i najbardziej doświadczonych specjalistów, co zagwarantuje bezbolesny proces realizacji.”

Podczas gdy IGT dostarcza swoje rozwiązania loteryjne, Totalizator Sportowy oferuje również zdrapki od Pollard Banknote and Scientific Games, a także kasyno online – jedyny legalny produkt tego typu na rynku – zasilany przez Playtech. W swoich salach gier znajdują się również treści od dziewięciu różnych dostawców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *