Totalizator bliski przejęcia Totolotka

Kontrolowana przez grecki Intralot spółka Totolotek specjalizująca się w przyjmowaniu zakładów np. na mecze piłki nożnej za parę tygodni zostanie sprzedana. Jak ustaliliśmy, gotowy jest już jej nowy statut. Na 18 lutego zwołano Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które ma go zatwierdzić.

Totolotek trafi w ręce Totalizatora Sportowego (TS), który posiada już minimalny pakiet akcji tej spółki. TS nie chce już tylko organizować loterii Lotto czy Multi Multi, ale zamierza stać się bukmacherem. Strony na dwa dni przed Wigilią podpisały umowę inwestycyjną. Czego konkretnie dotyczy?

Nie możemy udzielić takiej informacji ze względu na tajemnicę przedsiębiorstwa -ucina Mariusz Rzeczkowski odpowiadający za PR w Totolotku. Zapewnia, że nie doszło jeszcze do sprzedaży.

Stanie się to zapewne po zatwierdzeniu nowego statutu. Walne bowiem ma zatwierdzić emisję akcji i podniesienie kapitału zakładowego o 21,7 mln zł. Dotychczasowi akcjonariusze, czyli trzy spółki zależne od Intralotu, pozbawione będą jednak prawa poboru. Faktyczną władzę w Totolotku zyska Totalizator.

Firma bukmacherska tłumaczy, że podwyższenie kapitału do poziomu 36,4 mln ma związek z planami rozwoju. TS nie chce całej sprawy komentować. Agnieszka Libor, rzeczniczka TS, mówi tylko, że wejście na rynek bukmacherski jest częścią strategii. – Elementem tego projektu są rozmowy z Totolotkiem, ale na tym etapie nie ujawniamy, czego dotyczą – podkreśla.

Czytaj więcej: „Rzeczpospolita”, 27.01.2016, s. 10

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *