The Stars Group sfinalizuje przejęcie BetEasy

The Stars Group (TSG) ma przejąć pełną kontrolę nad BetEasy po zawarciu umowy nabycia pozostałych 20% udziałów w australijskim przedsiębiorstwie bukmacherskim za 151 mln USD.

TSG, która już posiada 80% udziałów w BetEasy, powiedziała, że ​​spodziewa się sfinalizować zakupu w ciągu 90 dni od opublikowania wyników za rok zakończony 31 grudnia 2020 r. lub finalizacji fuzji z Flutter Entertainment.

Cena zakupu zostanie rozliczona w gotówce, chyba że nastąpi to po połączeniu z Flutter, w którym to przypadku Flutter może zdecydować się na rozliczenie w gotówce, akcje lub kombinację obu.

W ramach transakcji przejęcia TSG zgodziło się również zapłacić 100 mln USD w celu uregulowania wcześniej ujawnionej płatności za wyniki zgodnie z warunkami zakupu początkowego 80% udziału w BetEasy. Ta płatność mogła osiągnąć 232 mln USD, z zastrzeżeniem warunków wydajności związanych z zyskami BetEasy.

Ponadto, zgodnie z umową, TSG spłaci teraz 56,9 mln AU zaległych pożyczek BetEasy.

„Uruchomienie BetEasy poprzez przejęcia CrownBet i William Hill Australia w 2018 r. stworzyło jednego z wiodących operatorów w Australii i zwiększyło szybko naszą ekspozycję na regulowanym rynku.” powiedział Rafi Ashkenazi, dyrektor generalny TSG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.