The Stars Group sfinalizuje przejęcie BetEasy

The Stars Group (TSG) ma przejąć pełną kontrolę nad BetEasy po zawarciu umowy nabycia pozostałych 20% udziałów w australijskim przedsiębiorstwie bukmacherskim za 151 mln USD.

TSG, która już posiada 80% udziałów w BetEasy, powiedziała, że ​​spodziewa się sfinalizować zakupu w ciągu 90 dni od opublikowania wyników za rok zakończony 31 grudnia 2020 r. lub finalizacji fuzji z Flutter Entertainment.

Cena zakupu zostanie rozliczona w gotówce, chyba że nastąpi to po połączeniu z Flutter, w którym to przypadku Flutter może zdecydować się na rozliczenie w gotówce, akcje lub kombinację obu.

W ramach transakcji przejęcia TSG zgodziło się również zapłacić 100 mln USD w celu uregulowania wcześniej ujawnionej płatności za wyniki zgodnie z warunkami zakupu początkowego 80% udziału w BetEasy. Ta płatność mogła osiągnąć 232 mln USD, z zastrzeżeniem warunków wydajności związanych z zyskami BetEasy.

Ponadto, zgodnie z umową, TSG spłaci teraz 56,9 mln AU zaległych pożyczek BetEasy.

„Uruchomienie BetEasy poprzez przejęcia CrownBet i William Hill Australia w 2018 r. stworzyło jednego z wiodących operatorów w Australii i zwiększyło szybko naszą ekspozycję na regulowanym rynku.” powiedział Rafi Ashkenazi, dyrektor generalny TSG.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

e-play

Archiwa