Szwedzki Spelinspektionen zakazuje oferowania kolejnych zakładów

Szwedzki regulator hazardu, wprowadzi kolejny zakaz obstawiania w zakładach sportowych od nowego roku.

 

Od 1 stycznia 2021 roku zakazane będzie dla operatorów oferowanie zakładów na żółte kartki, czerwone kartki, rzuty wolne i rzuty karne w piłce nożnej.

 

Regulator wprowadzi również zakaz obstawiania wszystkich lig piłkarskich poza czterema najwyższymi w Szwecji (Allsvenskan, Superettan, Division 1 Norra i Södra) oraz sześciu regionalnych lig Division 2, a także międzynarodowych lig poniżej 21 lat. Zakłady na indywidualne wyniki zawodników w wieku poniżej 18 lat będą również zakazane we wszystkich sportach rozgrywanych w Szwecji.

 

„Piłka nożna to sport wysokiego ryzyka, jeśli chodzi o ustawianie meczów, a przy niskich ligach istnieje podwyższone ryzyko. Nadzór jest gorszy, a praktykujący nie zarabiają na swoim sporcie. Dlatego też szwedzki urząd ds. Gier hazardowych zdecydował się położyć szczególny nacisk na piłkę nożną i wziął pod uwagę opinie otrzymane od organów konsultacyjnych ”- powiedział Spelinspektionen.

 

Gustaf Hoffstedt, sekretarz generalny stowarzyszenia operatorów gier online Branschföreningen för Onlinespel (BOS), skrytykował to posunięcie jako polityczne, twierdząc, że ma ono na celu uspokojenie Narodowego Związku Lekkiej Atletyki, Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej i polityków, a nie egzekwowanie regulacyjnego rozsądku.

 

Powiedział: „Spelinspektionen twierdzi, że znalazł wyważony punkt między różnymi interesami, ale w tej sprawie nie ma żadnego wyważonego punktu. Albo uważasz, że ograniczenia dla licencjonowanych firm prowadzą do ograniczenia ustawiania meczów [lub nie].

 

„W takim razie zastanawiam się, dlaczego Spelinspektionen może zadowolić się tymi względnie marginalnymi ograniczeniami. W takim przypadku jedyną odpowiedzialnością byłoby nałożenie ograniczeń na prawie wszystko, jeśli jest się tak przekonanym, że mają one pozytywny wpływ.

 

„Szwedzki Urząd ds. Hazardu jest często obwiniany o wiele rzeczy, podczas gdy w rzeczywistości to rząd ma być pociągnięty do odpowiedzialności.

 

„Ten przypadek jest jednak wyjątkowy, ponieważ sama SGA zdecydowała się nałożyć ograniczenia i to bez żadnej analizy ich skutków. To oczywiście szkodzi reputacji SGA ”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *