Szwedzki sąd zmienia decyzje licencyjne Spelinspektionen

Sąd administracyjny w Linköping przedłużył okres licencyjny na prowadzenie wzajemnych zakładów sportowych dla czterech firm bukmacherskich na maksymalnie trzy lata.

Spelinspektionen przyznał AG Communications, MT Securetrade, Hero Gaming i Ellmount Gaming Gaming Innovation Group licencję na okres jednego roku, ale sąd uchylił tę decyzję.

Chociaż sąd dał operatorom organizującym wzajemne zakłady sportowe dłuższe terminy na rynku szwedzkim, nie przyznał im maksymalnego okresu licencyjnego, który wystawiany jest na okres pięciu lat.

Spelinspektionen pierwotnie wstrzymywał się z udzieleniem czterem operatorom licencji dłużej niż rok, ponieważ firmy miały ujemny kapitał własny lub braki w sile kapitałowej. Sąd administracyjny zgodził się z tą decyzją, ale uważał, że operatorzy zasługują na więcej niż jeden rok.

Inspektorat do spraw Gier rozważa teraz, czy powinien odwołać się od decyzji. Aby to zrobić, musi złożyć takowe odwołanie nie później niż 9 sierpnia. Dodatkowo, również operatorzy mogą odwołać się od decyzji sądu administracyjnego.

W czerwcu AG Communications został ukarany grzywną w wysokości 500 000 SEK (52 000 USD) przez Spelinspektionen za oferowanie powtarzających się bonusów na swoich stronach internetowych.

Od momentu zaistnienia ponownej regulacji rynku, operatorzy posiadający szwedzką licencję mogą oferować klientom bonusy tylko w przypadku pierwszej okazji do gry.

Spelinspektionen to Inspekcja Gier, kontrolująca rynek hazardowy w Szwecji. 1 stycznia 2019 roku  organ zmienił nazwę z Inspekcji Loterii na Inspekcję Gier zgodnie z decyzją parlamentarną z 2018 roku, ponieważ decyzja dotyczyła głównie nowej ustawy o grach, co oznaczało większą odpowiedzialność za organ.

Inspekcja gier składa się z około 45 pracowników. Do dyspozycji Gaming Inspection jest również około 80 inspektorów. Organ dzieli się na trzy działy – dział operacyjny, dział wsparcia biznesowego i dział komunikacji. Oprócz trzech działów istnieje również funkcja prawna.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *