Synot Tip zawiesza działania sponsoringowe

Czeski operator hazardowy Synot Tip w proteście przeciwko nowym stawkom podatkowym wstrzymał realizację umów sponsoringowych.

W czwartek firma wystosowała oficjalne oświadczenie, w którym zakomunikowała, że z uwagi na nagły wzrost podatków, szczególnie w obszarze loterii zawiesza wszelkie działania sponsoringowe i reklamowe powiązane z czeskimi organizacjami sportowymi.

Krajowy regulator zatwierdził zmiany podatkowe, które powodują wzrost stawki z stałych 20% na 23% w obszarze loterii i zakładów bukmacherskich oraz 28% dla automatów. Była to druga podwyżka w ciągu ostatnich 4 lat.

Niezadowolenie z nieprofesjonalnych i populistycznych działań wyraził Dyrektor Synot Tip International Ltd. Neofytos Neofutou, który stwierdził, że nowe regulacje spowodują straty firmy w wysokości setek milionów koron, co wiąże się bezpośrednio z koniecznością zaprzestania finansowania czeskiego sportu.

Słowa te potwierdził Ivo Valenta, prezes partnerskiej spółki Synot Tip – zlokalizowanej na Cyprze WCV World Capital Ventures Limited który stwierdził, że dla firmy zagranicznej nie jest możliwe dofinansowanie działalności gospodarczej w Republice Czeskiej.

Synot Tip jest obecnie sponsorem czeskiej ligi piłkarskiej, Sparty Praga, FK Jablonec oraz CEZ Basketball Nymburk.

Źródło: calvinayre.com

1 thought on “Synot Tip zawiesza działania sponsoringowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.