Svenska Spel walczy z match-fixingiem

Szwedzki operator Svenska Spel rozszerzył współpracę ze Szwedzką Federacją Piłki Ręcznej (SHF), aby edukować więcej młodych piłkarzy ręcznych w kraju na temat niebezpieczeństw związanych z ustawianiem meczów.

Inicjatywa, która została uruchomiona w ubiegłym roku, przeprowadziła już szkolenia dla wszystkich zawodowych drużyn klubowych zarówno męskich jak i żeńskich.

Svenska Spel i SHF rozszerzyły teraz zasięg tej edukacji na szwedzkie drużyny młodzieżowe, w tym drużyny mężczyzn i kobiet poniżej 19-roku życia.

Rozszerzony program zawiera „My Match”, internetową inicjatywę edukacyjną, do której gracze mają dostęp bezpośrednio z urządzeń mobilnych lub komputera.

„Ważne jest, abyśmy na rynku piłki ręcznej poważnie podchodzili do kwestii hazardu i abyśmy zaczęli pracę profilaktyczną w młodym wieku”powiedział sekretarz generalny SHF Robert Wedberg.

Dan Korhonen, szef zakładów sportowych w Svenska Spel, dodał: „Jako partner SHF i Szwedzkiego Narodowego Związku Sportowego ważne jest dla nas, aby kwestia ustawiania meczów była podkreślona i aby zarówno młodzi, jak i dorośli sportowcy otrzymali wsparcie.”

Ten ruch ma miejsce po tym, jak Svenska Spel w zeszłym tygodniu połączyła siły ze Szwedzką Elite Football (SEF), organizacją reprezentującą 32 kluby w dwóch najsilniejszych ligach w kraju, aby edukować piłkarzy o ustawianiu meczów podczas corocznego turnieju młodzieżowego Gothia Cup.

Svenska Spel i SEF dostarczą wykłady graczom na temat niebezpieczeństw związanych z ustawianiem meczów w piłce nożnej, ze szczególnym uwzględnieniem szwedzkich drużyn biorących udział w wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

e-play

Archiwa