Svenska Spel partnerem Szwedzkiego Komitetu Olimpijskiego

Operator hazardowy Svenska Spel zgodził się zostać nowym głównym sponsorem Szwedzkiego Komitetu Olimpijskiego (SOK), a także podpisał długoterminowe partnerstwo ze Szwedzkim Związkiem Narciarskim.

Umowa z SOK jest warta ponad 100 mln SEK  (9,5 mln EUR) i będzie obowiązywać przez sześć lat, do 31 grudnia 2026 r.

Svenska Spel będzie współpracować z SOK przy wielu wspólnych inicjatywach, w tym ukierunkowanych inwestycjach w program Top and Talent SOK i utworzeniu specjalnego zespołu Svenska Spel, w którym znajdą się sportowcy z wielu dyscyplin.

Oficjalne połączenie pojawiło się po tym, jak Svenska Spel zadeklarowała poparcie dla oferty SOK na organizację zimowych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Sztokholmie w 2026 roku.

„Chcemy być zaangażowani i przyczyniać się do tego, aby szwedzcy olimpijczycy odnosili jeszcze większe sukcesy, a my zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zagwarantować najlepsze możliwe warunki”powiedział Patrik Hofbauer, prezes i dyrektor generalny Svenska Spel.

Svenska Spel ogłosiła również szczegóły nowego siedmioletniego partnerstwa ze Szwedzkim Związkiem Narciarskim. Umowa, która potrwa do 30 czerwca 2026 r., jest warta około 80 mln SEK.

Svenska Spel będzie wspierać krajowy organ zarządzający inwestycjami w rozwój 24 narciarzy biegowych w wieku 18-22 lat. Ta grupa będzie teraz znana jako Team Svenska Spel.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *