Superbet się zbroi

Firma bukmacherska Superbet planuje w drugiej połowie tego roku oficjalne wejście na rynek polski. Jak informuje w swoim artykule Gerard Starkey z EGR Superbet wzmocnił swoją kadrę byłymi pracownikami Fortuna Zakłady Bukmacherskie, w tym m.in. byłym Prezesem spółki i Online Marketing Managerem.

W ostatnim czasie kilkanaście osób opuściło Fortunę otrzymując propozycje pracy w Superbet Zakłady Bukmacherskie, firmie która jest w trakcie procesu ubiegania się o licencję na oferowanie swoich usług w Polsce. Prezesem polskiej spółki Superbet został Aleš Dobeš, który w latach 2007-2011 i 2014-2016 pełnił funkcję Prezesa Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie. Do zespołu dołączyli również Antonin Las (przez cztery lata Online Marketing Manager w Fortunie), który objął stanowisko wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych w Superbet Zakłady Bukmacherskie i Maciej Nowak, który został szefem bukmacherów.

W rozmowie z EGR Intel Aleš Dobeš przyznał, że przed końcem roku Superbet planuje otworzyć 100-150 punktów przyjmowania zakładów przy docelowej liczbie 250 lokali przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej 2018. Prezes bukmachera dodał również, że pod koniec 2017 roku firma ma w planach pojawienie się na rynku online.

„Polski rynek internetowy ma duży potencjał. Przed zmianami prawnymi wartość rynku onshore wyceniana była na 1,45 mld złotych, natomiast w przypadku offshore było to ponad 6 mld złotych. Widzimy jednak, że operatorzy offshore zaczęli opuszczać polski rynek i w ciągu jednego miesiąca wartość rynku onshore wzrosła o ponad 100%.”

Dobeš przyznał również, że decyzja o opuszczeniu Fortuny była prosta do podjęcia i wiązała się ze spotkaniem Sachy Dragica (CEO Superbet) i wspólnej wizji rozwoju produktu bukmacherskiego na rynku polskim.

Superbet wzmacnia się nie tylko osobami wcześniej pracującymi w Fortunie. Do międzynarodowego zespołu bukmachera dołączyli m.in. Jamie Hart, Finbarr Joy, Peter Morgan oraz Stuart Weston, dotychczas powiązani z marką William Hill.

Źródło: EGR Intel/własne

Zarejestruj się w Fortunie i odbierz PIERWSZY ZAKŁAD BEZ RYZYKA 100 PLN

1 thought on “Superbet się zbroi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.