Superbet przejmuje większościowy pakiet udziałów w Lucky 7

Grupa Superbet nabyła 60% udziałów operatora kasyn online Lucky 7, w ramach umowy, która niedawno zpstał podpisana pomiędzy stronami.

Zdaniem branży bukmacherskiej w Europie Środkowej i Wschodniej pomoże urozmaicić jej działalność. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione, ale Superbet twierdzi, że zakup jest drugim krokiem w tej strategii, po dokonaniu wstępnej inwestycji w platformę w fazie rozruchu na początku 2019 roku.

Założona przez Olofa Orna, Karla Ahlberga i Magnusa Peterssona, Lucky 7 obsługuje wiele marek kasyn online na wielu rynkach w Europie i obu Amerykach. Firma złożyła również wnioski o licencje w innych regionach i spodziewa się, że wejdzie na trzy nowe rynki w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

„Lucky 7 to przejęcie, które dobrze uzupełnia naszą obecną wiedzę i dodatkowo dywersyfikuje Grupę SB w wielu regionach” – powiedział prezes Superbet, Johnny Hartnett.

„Dodatkowo znacząco zwiększa nasze przychody z gier online i zapewnia wiedzę w zakresie produktów i marketingu, z której grupa będzie korzystać przez wiele lat.

„Od dawna jestem wielbicielem Olofa i zespołu z innych firm, z którymi byli związani w tym sektorze. Możliwość współpracy z nimi w celu wspólnego rozwoju to świetna okazja ”.

Orn z Lucky 7 dodał: „Mamy tutaj idealne dopasowanie. Z jednej strony mamy Lucky 7, stosunkowo nową, ale już silną firmę zarówno pod względem liczb, ale także pod względem produktu, doświadczenia graczy, kasyna online i wiedzy w zakresie marketingu cyfrowego.

„Z drugiej strony istnieje grupa Superbet znana jako najlepszy operator wielokanałowych zakładów sportowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej”.

Grupa Superbet jest częściowo własnością Blackstone, która w maju ubiegłego roku zobowiązała się do zainwestowania 175,0 mln funtów (191,5 mln EUR / 225,0 mln USD) w pakiet mniejszościowy.

Na początku tego miesiąca Superbet zarejestrował się również jako członek International Betting Integrity Association (IBIA).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.