Superbet przejmuje większościowy pakiet udziałów w Lucky 7

Grupa Superbet nabyła 60% udziałów operatora kasyn online Lucky 7, w ramach umowy, która niedawno zpstał podpisana pomiędzy stronami.

Zdaniem branży bukmacherskiej w Europie Środkowej i Wschodniej pomoże urozmaicić jej działalność. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione, ale Superbet twierdzi, że zakup jest drugim krokiem w tej strategii, po dokonaniu wstępnej inwestycji w platformę w fazie rozruchu na początku 2019 roku.

Założona przez Olofa Orna, Karla Ahlberga i Magnusa Peterssona, Lucky 7 obsługuje wiele marek kasyn online na wielu rynkach w Europie i obu Amerykach. Firma złożyła również wnioski o licencje w innych regionach i spodziewa się, że wejdzie na trzy nowe rynki w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

„Lucky 7 to przejęcie, które dobrze uzupełnia naszą obecną wiedzę i dodatkowo dywersyfikuje Grupę SB w wielu regionach” – powiedział prezes Superbet, Johnny Hartnett.

„Dodatkowo znacząco zwiększa nasze przychody z gier online i zapewnia wiedzę w zakresie produktów i marketingu, z której grupa będzie korzystać przez wiele lat.

„Od dawna jestem wielbicielem Olofa i zespołu z innych firm, z którymi byli związani w tym sektorze. Możliwość współpracy z nimi w celu wspólnego rozwoju to świetna okazja ”.

Orn z Lucky 7 dodał: „Mamy tutaj idealne dopasowanie. Z jednej strony mamy Lucky 7, stosunkowo nową, ale już silną firmę zarówno pod względem liczb, ale także pod względem produktu, doświadczenia graczy, kasyna online i wiedzy w zakresie marketingu cyfrowego.

„Z drugiej strony istnieje grupa Superbet znana jako najlepszy operator wielokanałowych zakładów sportowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej”.

Grupa Superbet jest częściowo własnością Blackstone, która w maju ubiegłego roku zobowiązała się do zainwestowania 175,0 mln funtów (191,5 mln EUR / 225,0 mln USD) w pakiet mniejszościowy.

Na początku tego miesiąca Superbet zarejestrował się również jako członek International Betting Integrity Association (IBIA).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *