STS – ruszyła licytacja koszulki Asseco Resovii Rzeszów

Fundacja Sport Twoją Szansą po raz kolejny organizuje licytację, a zebrane środki przeznaczy na wsparcie swoich podopiecznych.

Podopiecznych czyli – utalentowanych sportowców wielu dyscyplin. Tym razem na aukcję wystawiono unikatową koszulkę Asseco Resovii Rzeszów podpisaną przez zawodników klubu. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z inicjatywy firmy STS – największego bukmachera w Polsce.

„Przedmiotem aukcji jest koszulka meczowa Asseco Resovii z autografami zawodników klubu. Całkowity dochód z licytacji zasili konto fundacji Sport Twoją Szansą i tym samym pozwoli na wsparcie utalentowanych i obiecujących sportowców. Jestem przekonany, że taki trykot ma dużą wartość dla kibiców rzeszowskiego klubu. Liczymy, że chętnie włączą się w akcję, a zebrane dzięki ich zaangażowaniu i hojności środki trafią do potrzebujących sportowców” – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz Fundacji Sport Twoją Szansą.

Aukcja – dostępna jest tutaj – rozpoczęła się w czwartek (23 kwietnia) i potrwa 10 dni. Kibice mogą licytować koszulkę Grzegorza Kosoka – zawodnika Asseco Resovii Rzeszów – podpisaną przez zawodników klubu. Pozyskane środki zasilą konto fundacji umożliwiając realizację bieżących i przyszłych projektów.

To nie pierwsza charytatywna licytacja organizowana przez fundację Sport Twoją Szansą. W ostatnich tygodniach na aukcjach sprzedane zostały koszulka Górnika Zabrze z autografami zawodników, koszulka i rękawice z podpisem Petera Schmeichela oraz kask i bluza podpisane przez Martina Schmitta.

Dotychczasowi podopieczni fundacji mogą pochwalić się wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Janusz Rokicki podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych wywalczył złoty medal w pchnięciu kulą. Wspierana przez fundację Reprezentacja Polski w koszykówce na wózkach zajęła 6. miejsce w mistrzostwach świata, natomiast Reprezentacja Polski w rugby na wózkach wywalczyła 9. miejsce podczas mistrzostw świata w Sydney.

Fundacja prowadzi także ogólnopolski projekt „Kibicuj z nami”, w ramach którego cyklicznie organizuje wyjścia dzieci na wydarzenia sportowe. Ideą akcji jest dzielenie się sportowymi emocjami z młodym pokoleniem poprzez stwarzanie możliwości kibicowania na żywo, ze stadionowych trybun. Projekt skierowany jest do dzieci z klubów i akademii sportowych, a także przebywających w pogotowiach opiekuńczych i oświatowych, ośrodkach pomocy  i domach dziecka. Do tej pory w organizowanych przez fundację wyjściach na wydarzenia sportowe udział wzięło ponad 250 dzieci wraz z opiekunami.

2 thoughts on “STS – ruszyła licytacja koszulki Asseco Resovii Rzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.