Spillemyndigheden wprowadza przewodnik odpowiedzialnej gry

Duński Urząd ds. Hazardu (Spillemyndigheden) wzmacnia swoje zaangażowanie w edukowanie branży w zakresie najlepszych praktyk. Właśnie opublikował nowy przewodnik na temat odpowiedzialnego hazardu skierowanego do posiadaczy licencji, ich pracowników i innych zainteresowanych stron.

Przewodnik, który będzie działał jako uzupełnienie duńskiej ustawy hazardowej, będzie zawierać wytyczne i interpretacje dotyczące tego, w jaki sposób licencjobiorcy mogą być zgodni z przepisami dotyczącymi odpowiedzialnego hazardu.

W obszarach, w których posiadacz licencji musi przeprowadzić ocenę ryzyka, przewodnik zawiera instrukcje dotyczące przestrzegania zasad.

Dodatkowo, przewodnik, został oparty na zarządzeniach wykonawczych dla różnych sektorów gier hazardowych, które weszły w życie 1 stycznia 2020 r. Będzie on regularnie aktualizowany, aby zapewnić jego zgodność pod względem wszelkich zmian legislacyjnych.

Spillemyndigheden podkreślił, że bukmacher internetowy musi:

  • poinformować, że osoby w wieku poniżej 18 lat nie mogą brać udziału w grach.
  • poinformować o odpowiedzialnym hazardzie i potencjalnych szkodliwych skutkach hazardu, a informacje muszą być przygotowane we współpracy z centrum leczenia hazardu kompulsywnego.
  • podać informacje i adresy kontaktowe duńskich ośrodków leczenia uzależnień od hazardu.

Ten ostatni musi również wyjaśnić, że licencjobiorca posiada licencję wydaną przez duński organ ds. hazardu i jest przez nią nadzorowany.

Gracze muszą również mieć dostęp do narzędzi pozwalających na samoocenę pod względem hazardu, a posiadacze licencji zobowiązani są do dostarczenia informacji i adresów kontaktowych duńskich ośrodków leczenia hazardu kompulsywnego.

Podmioty internetowe muszą również informować graczy o możliwości zarejestrowania się w rejestrze graczy wykluczonych z gry i korzystać z infolinii Duńskiego Urzędu ds. hazardu na temat odpowiedzialnej gry.

Przewodnik sugeruje również, że „uwaga posiadacza licencji powinna być bardziej wyostrzona, jeśli gracz prosi o otrzymanie bonusów, ponieważ może to wskazywać, że gracz odczuwa potrzebę gry, ale nie może sobie na nią pozwolić”.

Mówi się również, że na stronach internetowych należy wyświetlać zegar wskazujący czas, w jakim gracz może być zalogowany w sesji. Musi on być widoczny dla gracza przez cały czas i nie może być możliwa do usunięcia. Gracz musi również ustawić limit depozytów, zanim rozpocznie grę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *