Spadek zysków w Finlandii

Fiński monopolista hazardowy Veikkaus określił plany wprowadzenia odpowiedzialnych działań w zakresie hazardu w 2020 roku, ale ostrzegł, że zmiany strategii operacyjnej mogą doprowadzić do spadku zysków o 50 mln EUR (42,5 mln GBP / 56,7 mln USD).

Jak ogłoszono wcześniej w tym miesiącu zatwierdzona przez zarząd Veikkaus strategia operatora na najbliższe 12 miesięcy będzie obejmować zmniejszenie liczby automatów do gier obsługiwanych w Finlandii o około 3500.

Dodatkowo, Veikkaus będzie również naciskał na obowiązkową identyfikację, tak aby klienci mogli grać na automatach i innych grach. Co więcej monopolista chce zmienić strategię marketingową, aby bardziej koncentrować się na promowaniu odpowiedzialnego hazardu.

Inne zmiany obejmują sposób, w jaki Veikkaus zgłasza swoje wyniki finansowe, tak aby zysk generowany z działalności hazardowej był prezentowany w sposób następujący: zysk ogólny minus wygrane wypłacone graczom.

Zespół Veikkaus potwierdził, że będzie to zgodne z Międzynarodowym Standardem Raportowania Finansowego, przy czym podobny model sprawozdawczy będzie stosowany również przez szwedzką Svenska Spel i Danske Spil w Danii.

Nowa polityka raportowania zostanie wdrożona po raz pierwszy w Rocznym Raporcie Veikkaus 2019 i Raporcie Zrównoważonego Rozwoju, który zostanie opublikowany w lutym lub marcu przyszłego roku.

Tymczasem Veikkaus upublicznił, że wpływ odpowiedzialnego hazardu będzie odgrywał rolę w określaniu premii opartych na wydajności dla zarządzania. W odniesieniu do 2020 roku ocena skuteczności operacji będzie miała wagę 40%, mierzoną kosztami operacyjnymi jako procent marży brutto. Jeśli próg wskaźnika odpowiedzialności za szkody hazardowe zostanie przekroczony, ten 40% wskaźnik wydajności zostanie całkowicie odcięty od premii. Inne kryteria wypłat premii obejmują liczbę klientów o wadze 35% i rozwój doświadczenia pracowników o wadze 25%.

Taki spodziewany wpływ tych zmian powoduje, że Veikkaus spodziewa się, że zarobki w 2020 roku będą o około 50 mln EUR niższe niż w 2019 r, co jest kwotą wyższą od zakładanych wcześniej 30 milionów EUR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.