Spadek przychodów Betsson Group

Grupa Betsson odnotowała spadek przychodów o 11% rok do roku w trzecim kwartale 2019 r. i wskazuje na „ciągłą słabość” w Holandii i Szwecji.

Przychody grupy w tym okresie wyniosły 103,2 mln GBP, kasyna online spadły o 12% r/ r do 76,2 mln GBP, a zakłady sportowe spadły o 7% r/r do 25,4 mln GBP pomimo wzrost marży do 7,8%.

EBIT spadł w tym kwartale o 38% r/r do 17,1 mln GBP, a marża EBIT  spadła z 23,8% w III kwartale 2018 r. do 16,7%.

Dyrektor generalny Betsson, Pontus Lindwall, powiedział, że Q3 stanowi wyzwanie dla firmy, podobnie jak miało to miejsce w przypadku kilku operatorów w tym sektorze.

Ambicją Betsson jest długoterminowy wzrost rynku, organiczny i poprzez przejęcia”, powiedział Lindwall.

Chociaż nie jestem zadowolony z rozwoju w ciągu ostatnich dwóch kwartałów, jesteśmy dobrze przygotowani dzięki inicjatywom, które podjęliśmy, gdy pojawi się odpowiednia okazja biznesowa.” – dodał CEO Betsson.

Przychody z działalności Betsson w Europie Zachodniej spadły o 11% r /r, ale firma powiedziała, że jej działalność, aby być gotowym na regulacje w Holandii, ma krótkoterminowy negatywny wpływ finansowy, ale środki „zapewniają stabilną perspektywę dla holenderskiego biznesu”.

Oprócz publikacji wyników finansowych Betsson potwierdził, że spodziewa się udostępnić opracowany przez siebie produkt bukmacherski klientom zewnętrznym w 2020 r.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *