Snooker: Mistrz świata ukarany za hazard

Snooker

24 października, po kilkumiesięcznym dochodzeniu, Światowa Federacja Snookera i Bilarda Angielskiego potwierdziła, że Stuart Bingham zawierał w firmach bukmacherskich zakłady na mecze snookera łamiąc tym samym regulamin członka WPBSA.

Przypomnijmy, że całe śledztwo rozpoczęło się w marcu tego roku. Po przesłuchaniu 41-latka w dniu 11 lipca 2017 roku, były mistrz świata przyznał się do obstawiania za niewielką sumę pieniędzy zakładów na snooker używając przy tym kont na swoje nazwisko, kont proxy oraz konta należącego do osoby trzeciej, na którym zdecydował się postawić, że najwyższy brejk jego autorstwa zostanie pobity.

Przesłuchanie potwierdziło, że Anglik nie przyznał się jednak do wszystkiego, a przez pewien okres zawierał więcej zakładów, w tym także na pojedynki, w których osobiście brał udział. Cały proceder odbywał się pomiędzy 2003 i 2015 roku, a zakłady zawierane były na nazwisko jego menadżera. Szacowana suma wydana w tym okresie na mecze snookera wyniosła blisko 36 tysięcy funtów. Komisja zaznaczyła jednak, że w przypadku kont proxy nie ma możliwości ustalenia czy grający zyskał bądź stracił na swojej grze.

W środę, 11 października odbyła się druga rozprawa, w trakcie której określono sankcje dla utytułowanego zawodnika. Komisja zadecydowała, że Bingham zostanie ukarany sześcioma miesiącami zawieszenia, ale w życie wejdzie tylko połowa tej kary, która ma obowiązywać w okresie od 28 października 2017 roku do 26 stycznia 2018 roku. Pozostała część kary, a więc trzy miesiące i jeden dzień zostanie natomiast zawieszona do 31 października 2018 roku i nie będą zastosowana pod warunkiem, że Anglik nie popełni żadnych dodatkowych przewinień i rozpocznie leczenie, które pozwoli mu wyeliminować przywiązanie do gier hazardowych.

Tym samym, mistrz świata z 2015 roku nie wystąpi w kilku bardzo prestiżowych turniejach. 41-latka zabraknie przede wszystkim w Champion of Champions, UK Championship i The Masters. Ponadto, popularny „Ball-run” nie będzie mógł też wziąć udziału m.in. w German Masters. Co prawda, niemieckie zawody odbywają się już po zakończeniu okresu banicji, ale impreza kwalifikacyjna, która wyłoni uczestników rywalizacji zaplanowana jest na grudzień.

Całość czytaj na: sport.onet.pl

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *