Sky Bet planuje ekspansję na nowe rynki

Sky Betting & Gaming ogłosiło plany wprowadzenia strategii uwzględniającej międzynarodową ekspansję bukmachera po sukcesie marki Sky Bet w Wielkiej Brytanii.

Jak twierdzi Financial Times powołując się na Richarda Flinta, prezesa Sky Bet, firma zatrudniła pracowników w Niemczech i we Włoszech, w celu uruchomienia usługi w przyszłym roku.

Właściciel CVC Capital jest już obecny na niemieckim rynku gier wskutek posiadania większościowego pakietu akcji operatora zakładów sportowych Tipico na początku tego roku. CVC nabyło pakiet kontrolny w Sky Bet w 2014 roku.

„Na innych rynkach planujemy zastosować podobny model jak w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy ekspertami w aplikacjach mobilnych, mamy ogromne doświadczenie na rynku zakładów bukmacherskich. Marka Sky odniosła sukces w Wielkiej Brytanii a jej doświadczenia są korzystnie aplikowane również w Niemczech i we Włoszech, jeżeli chodzi o sferę telewizyjną.” – powiedział Flint.

Sky Bet przedstawił także swoje roczne wyniki finansowe. W okresie zakończonym 30 czerwca przychody wzrosły aż o 51% w stosunku do 2015 roku do kwoty £373.6 milionów. Ponad połowę te wartości stanowią przychody z tytułu zakładów sportowych – £214.1 mln. Sky Bet może również pochwalić się wzrostami w liczbie klientów. W tej chwili są już ich 2 miliony.

Źródło: iGamingBusiness

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.