Sigma 2018 – relacja portalu legalnibukmacherzy.pl

Największa konferencja igamingowa na Malcie dobiegła końca. SiGMA 2018 z pewnością okazała się się sukcesem frekwencyjnym, jednak jak wypadła z perspektywy polskich affiliantów? O tym więcej piszą redaktorzy strony legalnibukmacherzy.pl

Na uwagę z pewnością zasługuje dobra organizacja całego eventu oraz duża ilość wystawców. Po przepełnionych poprzednich edycjach, zarówno w hotelu Intercontinental jak i wydarzeniu z poprzedniego roku, już na hali wystawowej niedaleko maltańskiego stadionu narodowego tym razem przestrzeni było znacznie więcej. Niestety dla affiliantów, standy w dużej mierze zapełnione były przez wystawców finansowych (m.in. Valleta Pay, Trustly), blockchainowych (Cryptopay, BitStarz), producentów oprogramowania (Evolution, Microgaming) a dużych operatorów brakowało. W rozmowach affiliantów słychać było zawód brakiem dużych sportsbooków, spośród największych marek na świecie swoje stanowisko miało tylko bet365, Unibet oraz betsson. Brakowało choćby Sportingbetu, Bet-at-home, William Hilla czy części niemieckich operatorów.

Wracając na moment do organizacji, to w tym roku Sigma wypadła naprawdę nieźle, pod oficjalne hotele przyjeżdżał autokar, który woził uczestników bezpośrednio na teren konferencji. W środku można było liczyć na drinki, a kolejki do stref z jedzeniem były znośne. Brakowało jedynie stref “neutralnych”, gdzie można by usiąść i porozmawiać z innymi affiliantami czy przedstawicielami operatorów nie posiadających własnego standu.

Z perspektywy polskiego affilianta sytuacja wyglądała jeszcze gorzej, jedynym legalnym bukmacherem, który wystawiał się na sigmie był LVBET. Jako właściciele strony legalnibukmacherzy.pl chcieliśmy się spotkać z managerami tego serwisu. Stand wyglądał naprawdę przyzwoicie, a umówione spotkanie odbyło się punktualnie. Rozmowa była bardzo merytoryczna, otwierająca możliwość dalszej współpracy.

W przestrzeni wystawowej widać było również prezesa Betfan – Piotra Sienkiewicza czy STS – Mateusza Juroszka, jednak on prawdopodobnie zajęty był innymi sprawami niż affilianci. Jednak szczerze mówiąc, jadąc na Sigmę przyświecał nam inny cel niż rozmowa z przedstawicielami legalnych bukmacherów w Polsce. Chcieliśmy przede wszystkim poszukać możliwości rozwoju na rynkach zagranicznych. Głównie w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej. Pod tym względem konferencja zakończyła się dla nas umiarkowanym sukcesem. Widzimy możliwość wejścia na inne, mocno konkurencyjne rynki już w nadchodzącym roku.

SiGMA swoim rozmachem nie dorównuje jeszcze największym konferencjom w Londynie czy Amsterdamie, jednak z pewnością ma spory potencjał. Naszym zdaniem warto jest odwiedzać maltańską konferencję, jednak priorytetem dla polskich affiliantów powinny być wydarzenia organizowane przez iGB. To tam spotkać można więcej operatorów czy polskich affiliate managerów. Łatwiej też porozmawiać o budżetach marketingowych na początku niż na końcu roku. Pomimo że Sigma jest dla nas wyborem numer trzy lub cztery w hierarchii najlepszych konferencji to planujemy tutaj wrócić także w następnym roku.

W podziękowaniu za relację dla www.legalnibukmacherzy.pl

 

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *