Siedmiu wnioskodawców o licencję bukmacherską online

zakłady wzajemne

Jak podaje dzisiaj Dziennik Gazeta Prawna siedem firm stara się o licencję na hazard w sieci. Już siedem – bo choć w wykazie nielegalnych serwisów znajduje się ponad 750 adresów, to do wejścia nowej ustawy nie było chętnych z zagranicy do zalegalizowania działalności.

6 lipca informowaliśmy o odpowiedzi, którą uzyskaliśmy od Ministerstwa Finansów, wedle której było aż 15 wniosków o licencje na zakłady bukmacherskie w Polsce (8 dotyczyło zezwolenia na online, 7 na retail). Dziennik Gazeta Prawna w dzisiejszym artykule ponownie cytuje Ministerstwo Finansów:

„O udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć internet ubiega się obecnie siedem podmiotów. Trzy z nich to podmioty mające siedzibę na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, a pozostałe to podmioty z siedzibą w Polsce.”

Oznacza to, że jeden z podmiotów zagranicznych zdecydował się wycofać z procedury licencyjnej (lub jego wniosek został odrzucony już we wstępnej fazie). Według informacji rynkowych tymi zagranicznymi firmami są m.in. Bwin oraz Unibet. Niemniej jednak na chwilę obecną niewiele wskazuje, by w najbliższym terminie otrzymali licencję. O zezwolenie stara się również Superbet zakłady bukmacherskie, firma jednak wśród wnioskodawców jest traktowana jako podmiot polski z uwagi na zarejestrowanie działalności w Katowicach.

Autorka wskazuje również na zmiany rynkowe, jakie spowodowała blokada stron internetowych zagranicznych operatorów.

– Mniejsi gracze, czyli LV Bet, E-toto i Forbet, zaczęli bardzo aktywnie starać się o przejęcie rynku. Wiedzą doskonale, że mają na to szansę tylko teraz, przed potencjalnym zalegalizowaniem większych firm z zagranicy. Te, jeżeli dostaną koncesję, będą miały spore budżety na odbudowanie swojej pozycji – ocenia anonimowo pracownik bukmachera.

Według naszych informacji LV BET oraz E-Toto planują przeprowadzić na jesieni intensywną kampanię reklamową oraz wizerunkową. Pierwsze efekty działań już widać, bowiem LV BET od połowy lipca wystartował z dużą kampanią displayową, przez co liczba odsłon domeny serwisu diametralnie wzrosła.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna/własne

Odbierz do 1000 PLN w LV BET na start!

728x90 - 1000 PLN Bonus Powitalny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.