Co się wydarzy do końca marca na polskim rynku bukmacherskim?

W tym miejscu pozwolimy sobie na pewne spekulacje dotyczące polskiego rynku bukmacherskiego w najbliższych dniach. Kto zostanie, a kto wyjdzie? O tym przeczytacie poniżej.

Wiele firm bukmacherskich wciąż wstrzymuje się z ostateczną decyzją co do rynku polskiego, do ostatniej chwili niczego nieświadomi są również pracownicy tych podmiotów. Zatem nikogo nie powinno dziwić, że jednego dnia bukmacher twierdzi, że zostaje na rynku polskim a następnego pojawia się informacja o zamknięciu obsługi polskich graczy. Na tą chwilę wśród znaczących firm, które jeszcze nie zdecydowały się na wyjście są BetClic, Expekt, Bwin, Bet-at-home i Unibet. Reszta to bukmacherzy o mniejszych udziałach rynkowych.

17671009_1446871948696558_126838367_n
Na Twitterze Unibeta potwierdzono, że firma ma dalej działać w Polsce

Po 1 kwietnia na pewno zagramy u niejednego bukmachera, który ma licencję np. na Curacao (takie rozwiązanie zastosował Sportingbet, który przeniósł graczy do Sportingbull, niewiadomo jednak, czy po 1 kwietnia polscy użytkownicy będą mogli tam grać). Jednak te bardziej renomowane i przede wszystkim wiarygodne firmy posiadały licencję w krajach na terenie Unii Europejskiej (m.in. Malta, Gibraltar). Wspomniana piątka należy do tej właśnie grupy.

Co zatem mogą przynieść najbliższe dni? W formularzu rejestracyjnym Bwin nie wybierzemy już kraju Polska, co może sugerować, że w przeciągu kilkunastu najbliższych godzin firma wyśle komunikat o tym, że zaprzestała oferować zakłady sportowe dla nowych użytkowników z Polski. Bardzo interesujące są również przypadki serwisów BetClic oraz Expekt, które usunęły ze swoich kreacji reklamowych Zbigniewa Bońka i Mateusza Borka, dotychczas ambasadorów marek.

Takich sygnałów nie widać w przypadku Bet-at-home oraz Unibeta. Te marki konsekwentnie twierdzą, że na chwilę obecną nie będą wprowadzały żadnych zmian w obsłudze polskich użytkowników (jest niewielkie prawdopodobieństwo, że te podmioty starają się o polską licencję). Niemniej jednak już niejednokrotnie w ostatnich dniach stanowisko bukmachera zmieniało się niemal z dnia na dzień. Decyzja zazwyczaj należy do działu prawnego i jest podejmowana stosunkowo szybko a prawnicy firmy informowani są w ostatniej chwili.

Zapraszamy do śledzenia naszego serwisu, w którym na bieżąco będziemy informować o kolejnych firmach opuszczających polski rynek. O stanowiskach poszczególnych podmiotów bukmacherskich możecie przeczytać w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.