Seria wyroków uniewinniających polskich graczy

Sąd Rejonowy w Olsztynie uniewinnił trzy osoby oskarżone o to, że na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczyły w zagranicznych grach hazardowych przez sieć Internet.

W krótkich uzasadnieniach Sąd podnosi, że strona internetowa, do której logowali się oskarżeni w całości prowadzona jest w języku polskim a firma, która ją prowadzi znana jest z reklam zarówno w Internecie jak i sponsorowania wydarzeń oraz klubów sportowych.

Firma jest również reklamowana i polecana przez znane osoby a jej nazwę można zaobserwować podczas transmisji telewizyjnych największych światowych wydarzeń sportowych.

Jeden z oskarżonych zeznał, że zakładając konto zapoznał się z regulaminem i znalazł tam zapis, że zabronione jest korzystanie z portalu w kilku krajach jednak Polska tam nie figurowała co utwierdziło go w przekonaniu o możliwości korzystania z serwisu.

Oskarżyciel nie przedstawił żadnego wiarygodnego dowodu przemawiającego za tym, że oskarżony miał wiedzę, że korzystanie z portalu jest zabronione.

Dochodząc do sedna sprawy Sąd podkreślił najważniejsze: regulacja art. 107 § 2 Kodeksu Karnego Skarbowego należy do kategorii przestępstw, które można popełnić jedynie umyślnie! Oznacza to iż sprawca musi mieć zamiar jego popełnienia.

Nie popełnia przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego, ten kto dopuszcza się go w usprawiedliwionej nieświadomości jego karalności.

Tutaj powstaje pytanie: czy przy tak wielu wyrokach uniewinniających osoby ścigane przez Urząd Celny za grę przez Internet, jest jeszcze ktoś kto wierzy, że to jest karalne? Kto choć podejrzewa, że ten przepis obowiązuje? Jeśli nie to można spać spokojnie 🙂

(Patrz: -„Przelewy od bukmachera nie są dowodem gry!

– „Uczestniczenie w zagranicznych zakładach przez Internet nie jest karalne

– „Sąd znów uniewinnił e-hazardzistę. Czy uczestnik zakładów online uczestniczy w grach w Polsce?)

WYROK Z 25 LUTEGO 2016 Sygn. VII K 1185/15

WYROK Z 25 LUTEGO 2016 Sygn. VII K 1199/15

WYROK Z 1 MARCA 2016 Sygn. VII K 1256/15

About Author

2 thoughts on “Seria wyroków uniewinniających polskich graczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *