SBTech nadal nie wznowił usług po cyberataku

Zakłady bukmacherskie obsługiwane przez operatora SBTech (E-toto, PZBuk) mają wznowić działalność już dziś.

Firma nadal reaguje na cyberatak, który spowodował, że wszystkie centra danych dostawcy technologii bukmacherskich nie działają od oczątku weekendu. Podobno jednak dane nie zostały naruszone.

Przypomnijmy, że ponad 50 bukmacherów zależnych od dostawcy zostało wyłączonych w zeszły piątek wieczorem i sobotę rano po wczesnym wykryciu poważnego cyberataku za pośrednictwem systemów monitorowania SBTech.

Od tego czasu operacje SBTech, prowadzone w Europie przez takie firmy jak 10Bet, Bethard, Betway, Mansion, NetBet i VirginBet, wprowadziły komunikat serwisowy na swojej stronie. Jak już wspomnieliśmy w poprzednim tekście, także Polscy użytkownicy SBTech, czyli E-toto i PZBuk, informują na stronie serwisu o pracach modernizacyjnych.

Atak ten ma zasięg globalny, gdyż wpłynął również na BetAmerica, markę Churchill Downs zasilaną przez SBTech w USA, a także Oregon Lottery Scoreboard.

Na chwilę obecną wiemy, że SBTech kontynuuje proces ponownego uruchamiania serwisu z każdym swoim klientem, a wielu z nich jest obecnie w końcowej fazie i przechodzi UAT (testy akceptacji użytkownika). SBTech ściśle współpracuje również z regulatorami w ramach procesu ponownego przywracania usług. SBTech obiecuje, że postara się wyeliminować problem najszybciej jak to możliwe. Być może nastąpi to jeszcze dziś.

Biorąc pod uwagę fakt, że rynki bukmacherskie są obecnie pod silnym wpływem globalnego wybuchu COVID-19, straty w przychodach klientów SBTech wydają się minimalne – to jedyny plus zaistniałej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.