Sąd zakazał CoGaming obsługi klientów z Polski na wniosek Fortuny

Sąd nakazał CoGaming Ltd. z siedzibą na Malcie zablokowanie możliwości zawierania zakładów na stronie internetowej użytkownikom logującym się z terytorium Polski, podała Fortuna, której spółka zależna Fortuna online zakłady bukmacherskie złożyła pozew w tej sprawie.

„Kilka miesięcy temu Fortuna złożyła pozew przeciwko tej jednej z internetowych firm hazardowych działających z pogwałceniem przepisów Ustawy o grach hazardowych. Pozwana firma oferuje w Polsce zakłady wzajemne i inne gry hazardowe przez internet na stronie www.comeon.com bez właściwego zezwolenia ministra finansów. Sąd podzielił stanowisko Fortuny i w trybie zabezpieczenia zakazał CoGaming oferowania zakładów wzajemnych online użytkownikom logującym się z terytorium Polski. Orzeczenie jest wykonalne” – czytamy w komunikacie.

Oferowanie gier hazardowych bez zezwolenia ministra finansów jest w Polsce nielegalne i naraża organizatora oraz graczy na surowe kary. Jednocześnie, funkcjonowanie na rynku polskim podmiotu działającego w szarej strefie, zatajającego przed klientami nielegalny charakter prowadzonej działalności, stanowi akt nieuczciwej konkurencji, podkreśla Fortuna.

Sąd nakazał również zastąpienie aktualnej strony działającego nielegalnie bukmachera planszą z napisem: „Przykro nam, ale nie możecie Państwo uczestniczyć w zakładach wzajemnych. Co-Gaming Ltd. z siedzibą w Pieta na Malcie nie posiada zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w sieci internet na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej”, podano również.

Ja podaje Fortuna, orzeczenie polskiego sądu zostało doręczone pozwanemu Co-Gaming Ltd., i choć jest wykonalne, to zostało w całości zignorowane. „Pozwany nadal kieruje swoją ofertę do polskich graczy i przyjmuje od nich zakłady, nie informując o tym, że jest to nielegalne. Fortuna podejmuje obecnie dalsze kroki prawne służące wykonaniu orzeczenia polskiego sądu oraz ochronie interesu własnego i klientów w obliczu nielegalnych działań internetowej spółki hazardowej” – podała również spółka.

„Nie może być zgody na działalność w Polsce niezarejestrowanych operatorów, którzy zarabiają krocie i perfidnie wykorzystują fakt, że dotychczas nie podejmowano skutecznych działań nakierowanych na egzekwowanie prawa w zakresie regulacji gier hazardowych w internecie. Szara strefa w branży bukmacherskiej online to 90% rynku, przez co Skarb Państwa traci rocznie setki milionów złotych. Należy w tym miejscu również podkreślić, że udział w zagranicznych grach hazardowych z terytorium RP (czyli takich, które urządzane są bez zezwolenia polskiego MF), w tym tych organizowanych w internecie, jest przestępstwem” – podkreśla prawnik Fortuny w Polsce Konrad Łabudek, cytowany w komunikacie.

Rynek zakładów wzajemnych w Polsce jest regulowany Ustawą o grach hazardowych, która obowiązuje od początku 2010 roku. Rok później znowelizowano ją i pozwolono na organizowanie zakładów przez Internet, o ile firmy bukmacherskie otrzymają stosowne zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Na polskim rynku w sposób legalny działa obecnie pięć firm bukmacherskich – wliczając Fortunę.

Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej.

KOMUNIKAT:

Fortuna_wygrywa_z_nielegalnym_operatorem_05_11_2015-1 Fortuna_wygrywa_z_nielegalnym_operatorem_05_11_2015-2

About Author