Rynki Europy Środkowo-Wschodniej ważne dla Bwin?

Jak poinformowały dzisiaj wszystkie branżowe media hazardowe, marka Bwin przygotowuje się do pozyskania rosyjskiej licencji na zakłady bukmacherskie. Spółka zależna od GVC Holding na rynku wschodnim współpracować będzie z Digital Betting LLC.

Projekt Bwin jest wspierany przez rosyjskiego miliardera Alexandera Mamuta, którego firma inwestycyjna jest właścicielem rosyjskiego bukmachera Digital Betting LLC – partnera przy porozumieniu licencyjnym. Bwin na rynku rosyjskim współpracować będzie również z Rambler & Co, firmą marketingową posiadającą liczne zasoby medialne w Rosji. Celem jest stworzenie z Bwin.ru wiodącej marki na tamtejszym rynku zakładów.

Pod nadzorem Roskomnadzor Rosja ma jedne z najsurowszych warunków regulacyjnych, w których wielu międzynarodowych operatorów zakładów zostało wpisanych na tzw. „czarną listę”. Obecnie Rosja ma tylko sześciu licencjonowanych operatorów zakładów online: Liga Stavok, Winline, 888.ru, 1XBet, Leon.ru i BKfon.ru.

Informacje te mogą być interesujące w kontekście potencjalnego wejścia marki Bwin na rynek polski. Firma na początku kwietnia poinformowała, że stara się o licencję na oferowanie zakładów sportowych nad Wisłą. Zainteresowanie licencją rosyjską wskazuje, że Bwin traktuje rynki Europy Centralnej i Wschodniej jako bardzo istotne dla swojego biznesu. Czy marka ma podobnie mocarne plany, jeżeli chodzi o Polskę? Tego dowiemy się w perspektywie kilku miesięcy.

Źródło: SBCNews

Zarejestruj się w Fortunie i odbierz PIERWSZY ZAKŁAD BEZ RYZYKA 100 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.