Rynek duński dalej się rozwija

hazard w danii

Duński regulator hazardowy Spillemyndigheden opublikował najnowsze dane dotyczące krajowego rynku. Raport za kwartał 2015 roku jest kolejnym dowodem na pozytywne efekty nowego prawa z 2012 roku.

Przychody rynku gier zakładów wzajemnych wyniosły w minionym roku 2,03 mld DKK, co jest kwotą o 250 mln DKK wyższą niż przed rokiem. Czwarty kwartał był rekordowy w tym aspekcie. Podobnie jak w trzecim kwartale 2015 roku GGR rynku zakładów wyniosło 560 mln DKK.

Sukcesywny wzrost odnotowano również w przypadku kasyn i pokera online (odpowiednio 350 mln DKK i 40 mln DKK). Łączny GGR rynku za 2015 rok w tej kategorii wyniósł 1,5 mld DKK (1,275 mln DKK w 2014 roku).

Utrzymywana jest zatem korzystna tendencja rynkowa, według której od początku 2012 roku przychody branży konsekwentnie rosną o około 0,3-0,4 mld DKK rocznie.

Morten Ronde, przewodniczący Spillemyndigheden jako główną przyczynę dynamicznego wzrostu pozycji zakładów wskazał zakłady na żywo:

Trzeba przyznać, że jest to główny aspekt wpływający na wzrost rynku zakładów wzajemnych. Co ciekawe rok 2015 nie obfitował w duże wydarzenia sportowe, więc możemy przypuszczać, że w 2016 roku ten wzrost będzie jeszcze większy. Przypominam, że już niedługo czekają nas Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej i choć Duńczycy nie zakwalifikowali się na ten turniej to zainteresowanie imprezą powinno być dosyć znaczne.

Według stanu na styczeń 2016 roku w Danii działało 15 operatorów zakładów wzajemnych oraz 26 oferujących grę w kasynie online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.