Ruszyła licytacja koszulki i rękawic z podpisem Petera Schmeichela

sts

Fundacja Sport Twoją Szansą wystawiła na licytację unikatowe akcesoria sportowe podpisane przez legendę futbolu Petera Schmeichela. Do zdobycia jest koszulka oraz rękawice piłkarza, który wraz z Manchesterem United pięciokrotnie wywalczył Mistrzostwo Anglii, w 1999 roku zdobył puchar Ligi Mistrzów, a w 1992 roku z reprezentacją Danii wygrał Mistrzostwo Europy.

Środki z aukcji zostaną przeznaczone na wsparcie podopiecznych organizacji charytatywnej, którymi są sportowcy z całej Polski. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z inicjatywy firmy STS – największego bukmachera w Polsce. Aukcje są dostępne pod linkiem: allegro.pl.

Misją fundacji Sport Twoją Szansą jest pomoc obiecującym zawodnikom wielu dyscyplin w realizacji ich sportowych pasji. Dzięki zaangażowaniu gwiazd możemy wspierać  jeszcze większą grupę utalentowanych sportowców. Peter Schmeichel jest doskonałym przykładem jak determinacja, odwaga i gotowość do podejmowania wyzwań otwierają drogę do sukcesów w świecie sportu  powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz Fundacji Sport Twoją Szansą.

Licytacja – dostępna pod linkiem: allegro.pl – rozpoczęła się 12 marca i potrwa 10 dni. Kibice mogą równolegle za pośrednictwem dwóch aukcji licytować koszulkę oraz rękawice z autografem legendarnego zawodnika. Środki pozyskane z licytacji umożliwią fundacji realizację bieżących i przyszłych projektów.

Dotychczasowi podopieczni fundacji mogą pochwalić się wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Janusz Rokicki podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych wywalczył złoty medal w pchnięciu kulą. Wspierana przez fundację Reprezentacja Polski w koszykówce na wózkach zajęła 6. miejsce w mistrzostwach świata, natomiast Reprezentacja Polski w rugby na wózkach wywalczyła 9. miejsce podczas mistrzostw świata w Sydney.

Fundacja prowadzi także ogólnopolski projekt „Kibicuj z nami”, w ramach którego cyklicznie organizuje wyjścia dzieci na wydarzenia sportowe. Ideą akcji jest dzielenie się sportowymi emocjami z młodym pokoleniem poprzez stwarzanie możliwości kibicowania na żywo, ze stadionowych trybun. Projekt skierowany jest do dzieci z klubów i akademii sportowych, a także przebywających w pogotowiach opiekuńczych i oświatowych, ośrodkach pomocy i domach dziecka. Do tej pory w organizowanych przez fundację wyjściach na wydarzenia sportowe udział wzięło ponad 250 dzieci wraz z opiekunami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.