Rośnie rynek hazardu w EU

Europejskie Stowarzyszenie Gier i Zakładów (EGBA) wskazało, że 28 Państw członkowskich Unii Europejskiej wygenerowało przychody z hazardu online na poziomie ponad 22 miliardów euro.

Tym samym dochody z internetowego hazardu w roku 2018 wzrosły w stosunku do roku 2017. Największy wzrost zanotowano w Wielkiej Brytanii. Podkreślenia wymaga fakt, że Wielka Brytania wygenerowała aż 34,2% udziału w przychodach online na terenie Unii Europejskiej. To o ponad trzykrotnie więcej niż w Niemczech (2. miejsce). Kolejna w rankingu jest Francja (8.8%), a następnie Włochy (8.1%). Na piątym, miejscu uplasowała się Szwecja z 5.2%.

Według raportu EGBA jest to w głównej mierze spowodowane udziałem w rynku największych firm na wyspach, jak Bet365, Betsson, czy GVC Holdings. Ogólnie wygenerowały one 24% przychodów z hazardu online w Unii Europejskiej, co stanowi prawie 5.5 miliarda euro. Jako ciekawostkę dodać należy, iż złożonych zostało ponad 31.5 miliarda zakładów. Członkowie EGBA mogli pochwalić się w tym okresie 16.5 mln aktywnych klientów. A klienci stawiali średnio zakład co dwa i pół dnia, co z punktu widzenia operatorów stanowi znaczący postęp w stosunku do roku 2017 roku. Oczywiście duży wpływ na popularność zakładów sportowych w 2018 roku miały rozgrywane w Rosji Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.

Oczywiście pod względem popularności internetowego hazardu na pierwszym miejscu są zakłady sportowe (42.5%), przed kasynami (32.4%) i loteriami (12.6%). Kolejne miejsca zajmują poker (5%) i bingo (4.3%). Ciekawostką jest, że 63% zawartych zakładów zostało zawartych „na żywo” – czyli w produkcie, który powstał nieco ponad dekadę temu.

Gracze najczęściej obstawiają poprzez komputer (57%), niemniej, wraz z rozwojem aplikacji i produktów dedykowanych urządzeniom mobilnym, udział ten ma spaść w 2022 roku do 44%.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *