Richard Flint o przyszłości Sky Bet

CEO Sky Betting and Gaming Richard Flint w wywiadzie dla najnowszego numeru Gambling Insider Magazine opowiedział o dotychczasowych działaniach i najbliższych planach spółki na rynkach brytyjskich i międzynarodowych:

O celach krótko i długoterminowych:

„Mamy pewien określony budżet na ten rok i plany w dłuższej perspektywie, niemniej jednak nie mamy celów korporacyjnych w stylu będziemy numerem jeden na tym lub innym rynku. Bardziej koncentrujemy się na poprawieniu oferty dla naszego konsumenta i poprzez to rozwój naszego biznesu, tym samym zwiększając przychody spółki.”

O „Point-of-Consumption tax”, czyli nowym podatku dla firm bukmacherskich w Wielkiej Brytanii:

„Pamiętam, że jak pierwszy raz rozmawialiśmy o tej propozycji ludzie mieli sporo obaw dotyczących negatywnego wpływu na rynek. Widać pewną konsolidację branży, ale nie sądzę by ona w jakikolwiek sposób ucierpiała. Z pewnością nie zauważam spowolnienia rynkowego. Można rzec, że z uwagi na konieczność intensywniejszych działań marketingowych stał się on bardziej konkurencyjny. Na nas zmiany prawne nie miały tak dużego wpływu jak na inne podmioty, ponieważ wcześniej również płaciliśmy podatek na zasadzie „Point-of-Consumption”. To z pewnością było dla nas pewną przewagą w stosunku do naszych konkurentów, którzy mogli od strony finansowej odczuć zmiany prawne.”

O korzyściach bycia operatorem online:

„Myślę, że nieprzypadkowo trzech z czterech największych graczy na rynku to podmioty, które stawiają przede wszystkim na zakłady w internecie (Bet365, Paddy Power Betfair, Sky Bet). William Hill, który posiada znaczna liczbę punktów stacjonarnych jest tutaj na czwartym miejscu. Skoncentrowanie się na ofercie online wymaga nieco innych działań niż w przypadku operowania na rynku naziemnym.”

O prognozach dotyczących branży:

„Obszarem, który najbardziej mnie interesuje jest personalizacja oferty dla użytkownika, zaoferowanie graczom lepszego produktu bazując na ich dotychczasowych zachowaniach i informacjach zawartych w bazach danych, szczególnie dotyczy to rynku mobile.

Kolejnymi rzeczami na które trzeba zwrócić uwagę jest rozwijająca się interakcja użytkownika z bukmacherem w trakcie postawionego meczu. Wydaje mi  się, że obszar zakładów na żywo i tzw. „cash-out” będzie najbardziej rozbudowywany w najbliższym czasie.”

O umowie sponsoringowej z Football League:

„W kontekście budowania naszego wizerunku współpraca z Football League była niezwykle korzystna z uwagi na reputację ligi i liczbę fanów, którzy ją śledzą. Widzimy możliwości dotarcia do kolejnych kibiców, choćby z uwagi na to, że dołączyły do rozgrywek zespoły Newcastle United i Aston Villi.

Innym aspektem, na którym chcemy się w najbliższym czasie skoncentrować jest integracja naszej marki z klubowymi stronami, aplikacjami mobilnymi, czy sieciami Wi-Fi na stadionach. Dużym ułatwieniem jest również fakt, że spotkania transmitowane są w Sky TV, co pozwala nam na lepsze promowanie naszej marki.”

Pełny wywiad z Richardem Flintem ze Sky Bet znajdziecie we wrześniowo-październikowym wydaniu magazynu Gambling Insider.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *