Rekordowy kwartał na rynku duńskim

hazard w danii

Najnowszy raport dotyczący duńskiego rynku hazardowego opublikowany przez Spillemyndigheden (krajowego regulatora) wskazuje na najlepsze wyniki rynku w historii.

GGR (ang. Gross Gaming Revenue) wygenerowane przez branżę w pierwszym kwartale 2016 roku wyniosło 975 mln DKK, co jest wynikiem lepszym o aż 225 mln DKK w stosunku do analogicznego okresu przed rokiem. Wpływ na te liczby miał przede wszystkim niezwykle dynamiczny wzrost w obszarze zakładów bukmacherskich (aż 585 mln DKK, w 2015 roku w pierwszym kwartale było to ledwie 440 mln DKK). Rezultat ten przewyższa nawet wynik z ostatniego kwartału ubiegłego roku – 560 mln DKK.

danggr

Wzrost GGR nastąpił również w przypadku kasyna online. W pierwszym kwartale 2016 roku było to 390 mln DKK, co również stanowi rekordowy rezultat. Do tej pory najwyższą wartość branża zanotowała w ostatnim kwartale 2015 – 350 mln DKK. Stabilnie wyglądają wyniki w branży pokera. W pierwszym kwartale wygenerowano GGR na poziomie 45 mln DKK. W 2015 tak poziom osiągnięto w okresie styczeń-marzec, w pozostałych miesiącach było to 40 mln DKK.

Według danych Spillemyndigheden w Danii działa obecnie 27 operatorów posiadających  15 licencji na zakłady bukmacherskie i 25 licencji na gry kasynowe online.

Źródło: Spillemyndigheden.dk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.