Reakcje środowiska bukmacherskiego na projekt Gowina

Przedstawiony w niedzielę projekt ustawy hazardowej autorstwa Jarosława Gowina i Polski Razem wzbudził ogromne zainteresowanie medialne. W związku z tym pojawiły się liczne komentarze ze środowiska politycznego i pokerowego. Głos w dyskusji zajęli również przedstawiciele podmiotów bukmacherskich.

Przedstawiciel STS Zbigniew Kostrubała zwrócił uwagę na fakt, że ustawa jest szczególnie atrakcyjna dla bukmacherów niezarejestrowanych w Polsce:

„Jest to zachęta dla podmiotów, które obecnie działają nielegalnie i jednocześnie duże prawdopodobieństwo, że zalegalizują one u nas swoją działalność.”

W wywiadzie dla Polsat News Bartosz Andruszaniec z kancelarii prawnej legaltube wyjaśnił mechanizm funkcjonowania obecnego 12% podatku obrotowego i proponowanego przez projekt ustawy 20% podatku GGR (ang. Gross Gaming Revenue).

Gościem tej samej stacji była również rzecznik prasowa European Gaming & Betting Association Eastern Europe Joanna Dzios, która przedstawiła stanowisko stowarzyszenia dotyczące obecnych uregulowań prawnych i potencjalnych szans, jakie daje liberalizacja ustawy. Materiał video możecie obejrzeć w tym miejscu.

Żródło: TVP Info/Polsat News

About Author

1 thought on “Reakcje środowiska bukmacherskiego na projekt Gowina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *