Reakcje środowiska bukmacherskiego na projekt Gowina – c.d.

Mimo, że od prezentacji założeń projektu Jarosława Gowina i Polski Razem minęło już kilka dni w medialnym temat wciąż jest „gorący”. Zebraliśmy kolejne opinie przedstawicieli środowiska bukmacherskiego na temat propozycji nowych rozwiązań w ustawie hazardowej.

Prezes STS Matusz Juroszek w wypowiedziach dla Rzeczpospolitej i Pulsu Biznesu pozytywnie odniósł się do założeń projektu:

„Propozycje w większości wydają się racjonalne i przede wszystkim korzystne dla legalnych uczestników tego rynku. Wolałbym się jednak odnieść do gotowych zapisów projektu, a tych na razie nie ma.”

Juroszek wykazał zaniepokojenie, że do wstępnych konsultacji nad projektem nie zaproszono bukmacherów zarejestrowanych w Polsce, a jedynie przedstawicieli Europejskiego Stowarzyszenia Gier i Zakładów (EGBA). Podobne obawy wykazał Łukasz Czucharski z Pracodawców RP:

„Niezarejestrowane firmy od wielu lat naruszają obowiązujące w Polsce przepisy, czym dopuściły się znacznego uszczuplenia budżetu państwa. Podmioty te w ramach rekompensaty powinny zapłacić karę, bądź dotkliwą opłatę.”

W wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu Szczecin Czucharski zaapelował do przedstawicieli Polski Razem, aby zaprosili do rozmów przy tworzeniu projektu również przedstawicieli podmiotów zarejestrowanych obecnie w Polsce.

Paweł Rabantek ze Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich oraz STS zwrócił uwagę na fakt istnienia wysokiej szarej strefy w Polsce. Założenia projektu Polski Razem umożliwiłyby jej redukcję. Rabantek podkreślił również fakt wysokiego, jednego z najbardziej restrykcyjnych podatków dla firm bukmacherskich w Polsce.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *