Rafał Wójcikowski: Jest zgoda na zmianę zasad opodatkowania

Poseł Kukiz’15 Rafał Wójcikowski, który podczas wczorajszego posiedzenia Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych zgłosił propozycję zmiany systemu opodatkowania zakładów bukmacherskich z 12% od obrotu do 20% od zysku podzielił się swoją opinią dotyczącą wczorajszych wydarzeń.

Przypomnijmy, że ta propozycja nie została przyjęta 2 głosami „za”, 2 „przeciw” i przy 1 „wstrzymującym” co poseł Wójcikowski skomentował, że w jego przekonaniu ta poprawka „przejdzie” w Senacie.

„Wczoraj odbyło się posiedzenie podkomisji sejmowej, która w ramach Komisji Finansów Publicznych zajmuje się nową ustawą hazardową – czyli de facto wprowadzeniem państwowego monopolu na twardy hazard i zablokowaniem wszelkiego zagranicznego hazardu przez internet.

Jako członek tej podkomisji stawiłem się na godzinę 13.00 – na dziesięciu posłów podkomisji stawiło się pięciu (czterech z PiS i ja) i po kilku godzinach pracy okazało się, że jest duża szansa na uratowanie części spraw.

Przede wszystkim jest zgoda na zmianę zasad opodatkowania zakładów bukmacherskich – tak aby nie opodatkowywać z góry przychodu (czyli wartości zakładu) bez względu na sukces gracza, a jedynie różnicę pomiędzy sumą wpłat i wypłat.

To tak naprawdę byłoby opodatkowanie dochodu i mogłyby to robić zakłady bukmacherskie a nie gracze. Moja poprawka na podkomisji zakończyła się zaskakującym wynikiem głosowania 2-2-1 (2 za, 2 przeciw, 1 wstrzymujący). Projekt wróci teraz do komisji i tam podejmę dalszą walkę o nową twarz podatku od zakładów bukmacherskich.

Rząd także powinien dać w tej sprawie zielone światło (takie odbieram nieformalne sygnały).

Reszta fundamentalnych poprawek nie ma większych szans na powodzenie. Partii opozycyjnych nie widziałem – trudno było widocznie krzyczeć medialnie z poziomu tej sali…”

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.