Putin podpisuje przepisy dotyczące zmian w zakładach bukmacherskich

Putin

Prezydent Rosji Władimir Putin oficjalnie podpisał ustawę wzywającą do radykalnej zmiany rynku zakładów sportowych w kraju.

W środę Putin podpisał szereg przepisów nakładających ściślejszy nadzór nad rosyjskim internetem, w tym upoważniających Roskomnadzor do blokowania zasobów internetowych uznanych za „dyskryminujące” wobec rosyjskich mediów (jak Facebook, Twitter i YouTube), a także wymaganie danych biometrycznych od klientów pragnących uzyskać dostęp do określonych usług finansowych i publicznych.

Ale rosyjscy bukmacherzy skupili się na podpisanej przez Putina ustawy, którą prawodawcy zatwierdzili na początku tego tygodnia, wzywającej do utworzenia Jednolitego Regulatora Hazardu i zniesienia dwóch organizacji samoregulujących (SRO), które wcześniej reprezentowały lokalnie licencjonowane interesy bukmacherskie.
Ustawa wzywa również do ustanowienia jednego scentralizowanego centrum przetwarzania płatności, przez które muszą przepływać wszystkie rosyjskie zakłady online. To centrum zastąpi dwa istniejące centra płatności prowadzone przez dwie konkurencyjne organizacje samorządowe i będzie kontrolowane przez jedną prywatną firmę.

Tożsamość tego prywatnego podmiotu przetwarzającego nie została jeszcze upubliczniona (ale z całą pewnością została już ustalona, biorąc pod uwagę szybkość, z jaką postępuje to prawodawstwo). Ktokolwiek to będzie, będzie miał dostęp do praktycznie wszystkich danych dotyczących internetowych transakcji bukmacherskich w Rosji.

To nowe centrum będzie pobierało 1,5% wartości każdego indywidualnego zakładu, niezależnie od tego, czy w danym meczu bierze udział rosyjska federacja sportowa, czy zagraniczne rozgrywki, takie jak angielska Premier League. Fundusze zebrane z tego podatku rzekomo pomogą sfinansować rosyjską działalność sportową, chociaż bukmacherzy są sceptyczni, że większość wpływów trafi do ich określonych beneficjentów.

Poprzednie projekty wymagały od bukmacherów wpłacania co najmniej 5 mln rubli na kwartał do każdej rosyjskiej federacji sportowej, ale zostało to odrzucone, gdy bukmacherzy ostrzegli, że przestaną oferować rynki we wszystkich sportach poza głównymi rosyjskimi ligami, aby uniknąć konieczności płacenia 20 mln rubli rocznie nieistotnym federacjom.

Zamiast tego, niezależnie od obrotów, każdy rosyjski bukmacher będzie zobowiązany do antycypacji minimalnej wpłaty na rzecz sportu w wysokości 30 mln rubli (403 tys. USD) na kwartał, dodając około 1,6 mln dol. do rocznej kwoty wpłacanej przez bukmacherów. Więksi rosyjscy bukmacherzy mogą być przygotowani do przyjęcia tego uderzenia, ale oczekuje się, że niektórzy gracze rynkowi pójdą za przykładem VulcanBet i zaprzestaną działalności w Rosji do czasu przywrócenia normalnych zasad.

Ustawa została oficjalnie opublikowana w Internecie po tym, jak Putin złożył swój podpis, rozpoczynając 270-dniowe vacatio legis do wejścia w życie wszystkich nowych przepisów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *