Przychody z zakładów sportowych w USA mogą w 2021 roku sięgnąć 3 miliardów dolarów

VIXIO GamblingCompliance szacuje, że przychody z zakładów sportowych w USA osiągną od 2,6 do 3,1 mld USD w 2021 roku. Firma, która śledzi przepisy dotyczące hazardu i wyniki na całym świecie, przewiduje, że przychody z legalnych zakładów sportowych w USA mogą osiągnąć 3 miliardy dolarów w 2021 roku.

VIXIO GamblingCompliance przewiduje, że co najmniej sześć, ale prawdopodobnie aż czternaście dodatkowych stanów może zalegalizować lub rozszerzyć możliwość prowadzenia zakładów sportowych w 2021 roku, generując w ten sposób wyższe przychody w całym kraju.

Niedawno gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo wyraził poparcie dla mobilnych zakładów sportowych, po długim naciskaniu na ich legalizację.

Oszacowano, że dochody osiągną od 2,6 do 3,1 mld USD, co stanowi ogromny wzrost z 1,55 mld USD, które według przewidywań USA wygenerują w 2020 r. – nie wszystkie stany podały jeszcze dane z grudnia 2020.

Przychody z zakładów sportowych odnoszą się do pieniędzy pozostałych po wypłaceniu przez bukmacherów wygranych zakładów i innych wydatków. Poszczególne stany, które zalegalizowały ten sektor gospodarki pobierają podatki na podstawie kwoty dochodu, jaki firma generuje.

Obecnie wiele stanów szuka sposobów na zwiększenie swojego budżetu, ponieważ pandemia koronawirusa spowodowała krach gospodarczy w całych Stanach Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.