Prognoza na 2020 rok dotycząca sytuacji na rynku gier hazardowych w Polsce

W Polsce jak i w krajach Unii Europejskiej w ostatnich kilku miesiącach obserwowany jest trend aktywizacji graczy online.

Pozytywne dla Polski prognozy niezależnej spółki badającej światowe rynki gier hazardowych H2 Cambling Capital (H2GC) dotyczące wielkości tego rynku, definiowanego jako wartość przychodów z tych gier pomniejszonych o wypłacone wygrane.

 

Prognoza zmniejszenia polskiego rynku hazardowego (-9,5%) jest ponad dwukrotnie mniejsza od tej przestawionej łącznie dla UE (-19,6%). Główny wpływ na relatywnie lepszą sytuację w Polsce ma rozwój nowych obszarów gier hazardowych, czyli eKasyna i salonów gier na automatach.

 

W zakresie eKasyna wzrost dla Polski prognozowany jest na poziomie 96,7% wobec 9,2% łącznie dla UE. Jest to wynikiem dalszego rozwoju działalności www.totalcasino.pl i pozyskiwania nowych graczy, czego efektem jest kontynuacja zmniejszania szarej strefy w tym obszarze (w Polsce spadek 25% wobec wzrostu w UE w 2,3%). W sektorze gier na automatach dla Polski prognozowany jest ponad 41,4% wzrost wobec spadku o 28,7% w UE, co należy wiązać z trwającą budową sieci salonów gier na automatach, których na koniec marca działało już 239, z czego 36 otwartych zostało w pierwszym kwartale br.

 

Poniższa tabela przedstawia prognozy zmian tak określonego przychodu w 2020 r. w stosunku do stanu w 2019 r. dla Unii Europejskiej (UE 27, bez UK) i Polski. Dane z 11 czerwca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *