Prezes STS inwestuje w nowy biznes

Mateusz Juroszek, wiceprezes spółki Atal, a jednocześnie prezes zakładów bukmacherskich STS, oraz Karol Misztal, założyciel platformy Yestersen, na której można znaleźć meble w stylu vintage i antyki, poznali się w 2011 r. podczas studiów w Helsinkach.

Znajomość kontynuowali po powrocie do Polski, a w 2016 r. zdecydowali się na pierwsze wspólne przedsięwzięcie biznesowe. Za namową Karola Misztala Mateusz Juroszek postanowił zainwestować w Yestersena, w którym nabył około 10 proc. udziałów. Wartość zakupu sięgnęła około 100 tys. zł.

[quote style=”1″ ]”Przez ostatnie dwa lata Karol rozwijał platformę, pozyskując nowych klientów i kolejnego udziałowca — fundusz Aria. Na początku 2018 r. pojawiły się pierwsze plany wyjścia spółki na inne rynki, a do tego potrzebne było finansowanie. Wraz z ojcem [Zbigniewem Juroszkiem, prezesem spółki Atal], który bardzo dobrze zna się na sztuce, postanowiliśmy za pośrednictwem jednej z naszych spółek holdingowych odkupić udziały funduszu Aria i wspólnika Karola z Francji, stając się większościowym udziałowcem Yestersena. Wartość transakcji jest objęta tajemnicą handlową” [/quote]— mówi Mateusz Juroszek.

Bukmacherski know-how

Zapewnia, że dzięki niej platforma zyska cenny know-how nie tylko grupy Atal, ale także należących do rodziny zakładów bukmacherskich STS. W STS-ie mamy np. bardzo dobrze wynegocjowane stawki dla płatności internetowych z pośrednikami online. Kolejna spółka z naszej grupy będzie mogła z nich korzystać. Platforma Yestersen zyska także doświadczenie działu marketingu naszych zakładów bukmacherskich — mamy kilkadziesiąt osób wyspecjalizowanych w tej dziedzinie, a na kampanie wydajemy kilkadziesiąt milionów złotych rocznie, więc tutaj też osiągamy atrakcyjne stawki z wydawcami.

[quote style=”1″ ]”Know-how z STS-u przyda nam się także do zrobienia aplikacji mobilnej dla platformy. W zakładach bukmacherskich aż 70 proc. przychodów uzyskujemy właśnie dzięki aplikacji. Doświadczenie naszego zespołu pchnie Yestersena do przodu pod względem technologicznym” [/quote]— zapewnia Mateusz Juroszek.

Źródło: pb.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.