Prezes Górnika Łęczna o ustawie hazardowej

W kolejnym wydaniu programu „Rozmowa ściśle jawna” w Telewizji Republika Piotr Nisztor gościł prezesa Górnika Łęczna i członka zarządu PZPN Artura Kapelko. Wśród tematów omówionych podczas wywiadu pojawił się także problem finansowania polskiego sportu.

„Polski sport wymaga większego dofinansowania. Najprostszym i najczystszym rozwiązaniem jest tzw. ustawa hazardowa, która powoduje, że nie wszyscy bukmacherzy mogą legalnie płacić podatki w Polsce. Przypomnę, że część z tych bukmacherów jest dostępna w internecie i z tego powodu uciekają państwu polskiemu dochody z tytułu podatków i co za tym idzie potencjalne wpływy dla polskiego sportu, w tym piłki nożnej. Zachęcałbym do tego, by Ministerstwo Finansów i odpowiednie służby rządowe pochyliły się nad tą sprawą, bo wszyscy byśmy na tym skorzystali, nie tylko piłka nożna, ale również inne dziedziny sportu i przede wszystkim budżet państwa” – powiedział Kapelko.

W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się głosy środowiska sportowego nakłaniające rząd do pochylenia się nad problemem ustawy. Jedną z takich inicjatyw był pomysł stworzenia Funduszu Rozwoju Polskich Klubów Sportowych, który mógłby być finansowany z podatków z tytułu ustawy o grach hazardowych. Temat pojawił się na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej i Sportu pod koniec listopada ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.