Ponad połowa amerykańskich fanów e-sportu jest skłonna obstawiać mecze

Amerykańska firma badawcza Interpret stwierdziła, że ​​52% fanów e-sportu prawdopodobnie będzie grać w turniejach, a 28% raczej nie postawi zakładów.

W szczególności biorąc pod uwagę usługi zakładów pieniężnych online, badanie nie obejmowało zakładów u klienta ani zakładów skin.  Liczby są znacznie wyższe niż raporty dotyczące innych, tradycyjnych sportów

Nowa ankieta przeprowadzona przez amerykańską firmę zajmującą się badaniami konsumenckimi wykazała, że ​​52% fanów e-sportu prawdopodobnie będzie grać w turniejach.

Według badania Interpret 21% uczestników nie miało zdania, a 28% raczej nie postawiło zakładów.

Badanie rozpoczęto na próbie liczącej 9 000 obywateli USA w wieku 13-65 lat. Spośród nich tylko 521 zostało zidentyfikowanych jako fani e-sportu lub którzy „regularnie śledzą” scenę. Następnie zapytano ich o zwyczaje związane z obstawianiem w przypadku dużych turniejów – zakłady niepieniężne i zakłady skin zostały pominięte. Pomimo tych wykluczeń ponad połowa fanów stwierdziła, że ​​prawdopodobnie będzie grać.

Te liczby są znacznie wyższe niż w przypadku innych, tradycyjnych sportów – informuje The Gamer. Badanie z 2018 roku wykazało, że tylko 19% fanów NFL prawdopodobnie postawiłoby zakład na nadchodzący mecz, chociaż liczba ta wzrosła do 31%, jeśli zakłady sportowe zostały zalegalizowane w ich kraju.

Niezależnie od tego, obie te liczby są znacznie niższe niż nowe liczby z Interpret, co wskazuje, że w nadchodzących latach może nastąpić boom na zakłady e-sportowe.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *