Ponad 300 mln € na działalność sportową

Główni europejscy operatorzy gier hazardowych przeznaczają ponad 300 milionów euro na działalność sportową i zatrudniają ponad 30 000 pracowników w całej Unii Europejskiej, co potwierdzają badania Europejskiego Stowarzyszenia Gier i Zakładów (EGBA).

Stowarzyszenie handlowe z siedzibą w Brukseli stwierdziło, że jego operatorzy, którzy mają łącznie 12 milionów aktywnych klientów, zatrudniają 33 000 pracowników w 14 krajach Unii Europejskiej. W 2017 r. Firmy te przekazały 325 mln euro (290 mln funtów / 370 mln dolarów) na wsparcie finansowe federacji sportowych, lig i klubów poprzez sponsoring, reklamę i prawa medialne.

Raport ujawnił, że jego członkowie EGBA wygenerowali zysk brutto w wysokości 19,6 mld $ w 2017 r., a do 2020 r. liczba ta wzrośnie do 24,7 mld $. Do grupy należy m.in. GVC, Bet365 i Kindred Group.

Sekretarz generalny EGBA, Maarten Haijer powiedział:

[quote style=”1″ ]”Sektor gier hazardowych w Europie jest coraz popularniejszą formą cyfrowej rozrywki – ale wraz z nim wzrasta odpowiedzialność i bezpieczeństwo na internetowych stronach hazardowych”[/quote]

Członkowie EGBA zakończyli 56 audytów licencyjnych, aby zapewnić przestrzeganie lokalnych przepisów i regulacji. Dodatkowo zainwestowali 22,6 miliona euro w kontrole KYC.

Marki należące do EGBA, takie jak Ladbrokes, Bet365 i Unibet, są głównymi sponsorami lig sportowych i drużyn w całej Europie. Członkowie EGBA są również głównymi reklamodawcami w telewizji i Internecie na całym kontynencie.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *