Ponad 100 milionów zwrotu podatku VAT dla bukmachera?

Najlepsi bukmacherzy w całym kraju mogą liczyć na otrzymanie milionów funtów z tytułu zwrotu podatku VAT od HM Revenue & Customs.

Wiadomość ta pojawia się po tym, jak trybunał orzekł wynik na korzyść Betfred po tym, jak operator zakładów sportowych zwrócił się do HMRC o zasądzenie podatku VAT od wygranych FOBT w latach 2005-2013.

Betfred twierdził, że wszystkie wygrane z FOBT powinny być zwolnione z podatku VAT, ponieważ podobne gry dostępne na terminalach były zwolnione z podatku, gdy klienci grali w kasynach lub online. Zgodnie z Izbą Skarbową Pierwszego Poziomu, gry FOBT zostały uznane za dostatecznie podobne i stanowiłyby naruszenie zasady neutralności podatkowej, gdyby były traktowane odmiennie dla celów podatkowych.

Sąd podjął decyzję na korzyść Betfred, uznając, że gry FOBT nie powinny być obciążone podatkiem VAT. Należy jeszcze ustalić kwotę do spłacenia, ale bukmacher twierdzi, że może to być ponad 100 milionów funtów. Jeśli inni bukmacherzy podążają za przykładem Betfred, istnieje możliwość, że kwota zwrotu może nabrać kolosalnych rozmiarów.

HMRC ma czas na złożenie odwołania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.